Новини    27 січня 2022 08:45

Україна експортувала 90 % продовольчого зерна для випікання хліба

Найбільшу частину експорту продукції АПК охоплює рослинництво – $16 млрд (або 56 % аграрного експорту)

Через неконтрольований експорт за кордон було вивезено понад 90 % продовольчого зерна, яке використовується для випікання різних сортів хліба. Про це заявив політичний та економічний аналітик, експерт Growford Institute Валерій Клочок, повідомляє АgroРolit.com.

Зазначається, що у 2021 році Мінагро зареєструвало рекордний врожай – понад 100 млн т. Також представники міністерства відзвітували, що на експорт пішло продукції майже на $28 млрд, що становить 41 % загальноукраїнського експорту (на 25 % більше за 2021 рік).

«Найбільшу частину експорту продукції АПК охоплює рослинництво – $16 млрд (або 56 % аграрного експорту). Такого показника досягли саме завдяки продажу зернових культур. Також існує низка заяв представників аграрних асоціацій, які стверджують, що через неконтрольований експорт за кордон було вивезено понад 90 % продовольчого зерна, яке використовується для випікання різних сортів хліба», – заявив Клочок.

Також експерт звернув увагу на те, що на тлі потреби закуповувати борошно ми зіткнемося з сезонним його подорожчанням, адже кожної весни ціни на цей вид продукції стабільно зростають. І це вже не кажучи про ціни на енергоносії, які і спричинили падіння всього ланцюга виробничих потужностей, що використовують у роботі «голубе паливо».

Усі ці фактори спричиняють суттєве збільшення цін і, як наслідок, може «підігріти» суспільні настрої.

Раніше Landlord повідомляв, що надмірний експорт української пшениці впливає на здорожчання хліба. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...