Новини    01 вересня 2023 14:11

УКАБ просить владу скасувати наказ, який перешкоджає експорту агропродукції


Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулася до Президента України Володимира Зеленського та представників профільних державних органів з проханням посприяти скасуванню Наказу №19 від 18.08.2023 року “Про деякі питання фінансової дисципліни в умовах правового режиму воєнного стану”, оскільки він ставить під загрозу один з логістичних маршрутів експорту української агропродукції.

Про це говориться у повідомленні УКАБ

Положення Наказу №19 суперечать чинному законодавству України та створюють можливості для зловживань контрольними органами, а саме:

  1. Змінюють вимоги про надання зареєстрованих податкових накладних.

Відповідно до Податкового кодексу України на подання податкової накладної на реєстрацію надається майже місяць, а Наказ №19 вимагає зареєструвати податкові накладні вже на момент подання періодичної митної декларації, що суперечить Податковому кодексу України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Разом з тим, враховуючи реалії сьогодення, товар може оформлюватися в процесі навантаження флоту, що залежить від виконання умов поставки, темпу формування партії та ін.”, — пояснюють в УКАБ

  1. Зобов’язують надавати статистичну звітність, однак така вимога є незаконною та неможливою для реалізації оскільки закон №2115-IX від 03.03.2022 року призупинив терміни подання статистичної звітності та дозволяє надати її за весь період військового стану протягом 3 місяців після його припинення.

“Наслідки дії Наказу №19 вже відчутні на зерновому ринку, зокрема, були зупинені відвантаження зерна через Дунайські порти, за період дії Наказу №19 експорт аграрної продукції знизився на 20%”, — пояснюють експерти.

УКАБ звертається до Президента України з проханням надати відповідні доручення керівництву Одеської обласної державної (військової) адміністрації з метою скасування Наказу №19 від 18.08.2023 року, як такого, що призвести до повної зупинки експорту зернових не тільки через морські порти України, а і через дунайські.

Водночас асоціація готова до співпраці та пропонує провести спільні консультації державних органів та аграрної бізнес—спільноти задля фіналізації дієвого та правового рішення щодо боротьби з тіньовим експортом зерна.

Нагадаємо, раніше УКАБ виступила із заявою про те, що у Європі шириться дезінформація на користь заборони українського імпорту.

Також Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” закликала не скасовувати податкові пільги у період воєнного стану.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...