Новини / Політика     03 липня 2019 17:36

У закупівлі американської сільгосппродукції Китай іде на жест доброї волі – Bloomberg

Китай розглядає можливість придбання деяких сільськогосподарських продуктів США як жест доброї волі на тлі відновлення торговельних переговорів між Пекіном і Вашингтоном. Проте, на думку експертів, знайомих із ситуацією, обсяги закупівлі, ймовірно, будуть меншими, ніж раніше.

Про це повідомляє Bloomberg.

Закупівлі можуть поширюватися на соєві боби, кукурудзу та свинину, – за словами людей, які попросили не бути ідентифіковані, оскільки вони не мають права розмовляти зі ЗМІ. Загальний обсяг залежатиме від прогресу торговельних переговорів, хоча, ймовірно, він буде меншим, ніж обсяг, який Китай зобов’язався купити під час попереднього перемир’я.

Читайте: 4 млн га сільгоспугідь у США не дадуть урожаю – найгірший показник за останні роки

Президенти Дональд Трамп і Сі Цзіньпін уклали перемир’я в торговій війні у вихідні дні в кулуарах саміту G20 в Осаці, Японія. Незважаючи на те, що потенційні закупівлі можуть забезпечити певні переваги американським фермерам, загальний обережний тон свідчить про те, що Китай не бажає обіцяти занадто багато без угоди.

«Цей план не обговорювався з американськими колегами і не є частиною поточної угоди про перемир’я», – інформують анонімні джерела Bloomberg.

Скептицизм експертів

Впливовий китайський агроаналітик на цьому тижні заявив, що Пекін навряд чи почне купувати великі обсяги американської продукції в найближчому майбутньому.

«До перешкод належать тарифи, які залишаються на місці, а також напруженість щодо Huawei Technologies Co.»,  – відзначив Лі Цян, головний аналітик Shanghai JC Intelligence Co.

Після зустрічі «великої двадцятки» Дональд Трамп заявив, що він затримає на невизначений термін введення мит на додаткові $300 млрд китайського імпорту, дозволяючи американським компаніям продовжувати працювати з Huawei. Тим не менш, Білий дім ще не розкрив деталей домовленості Трампа з Сі, залишаючи невпевненість у тому, як поведуться далі ці дві країни.

Як повідомляв Landlord, Дональд Трамп після зустрічі на саміті G20 із Сі Цзіньпіном заявив, що США на сьогодні утримуються від підвищення тарифів на китайські товари, а Китай купуватиме американські сільськогосподарські продукти.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також