Новини / Технології     12 жовтня 2022 13:24

У Тайвані створили вертикальну ферму на станції метро


Створена представниками Unimicron ферма Metro Fresh має площу 40 квадратних метрів. Вона розташована на станції Nanjing-Fushing у столиці Тайваня Тайбеї. На цій фермі вирощують салат та іншу зелень.

Про це повідомляє euronews.com.

На фермі фахівці вирощують салат під світлодіодним освітленням у стерильному середовищі, щоб виключити використання пестицидів та гербіцидів.

“Ми використовуємо гідропоніку, тому ми не маємо проблем з яйцями комах. Найбільший страх кожного перед салатом у нашій країні – це яйця комах”, – зазначає виконавчий директор Unimicron Джулія Янг.

Завдяки новій фермі аграрії та транспортники хочуть нагодувати пасажирів метро свіжими продуктами.

“Нині наша щотижнева виробнича потужність складає близько 180 індивідуально упакованих пучок салату, кожен пакет важить 200 грамів”, – розповів заступник керуючого Unimicron Plant Technology Вінні Чан.

Загалом же вертикальні ферми популярне і поширене явище у Тайвані. Місцева молодь не хоче працювати в аграрному секторі, тому тут постійно вигадують нові ідеї для виробництва сільськогосподарської продукції у високотехнологічних умовах.

Нагадаємо, вертикальні теплиці активно розвиваються в усьому світі. За даними Agritecture Consulting, тільки у 2020 році в світі з’явилися 74 нові компанії, які спеціалізуються на тепличному бізнесі в міському середовищі (urban farms). Наприклад, компанія AppHarvest (Кентуккі, США), що є оператором вертикальних теплиць, оголосила про плани постачати великим торговельним мережам країни – Kroger, Walmart і Publix – 45 млн фунтів (20,4 тис. тонн) томатів на рік зі своєї ферми, розташованої на 60 акрах (24 га).

Технологія вертикальних ферм дозволяє фермерам ОАЕ прискорити вирощування овочів у 3-4 рази і знизити витрати води на 95% у порівнянні з традиційним методом.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також