Про це повідомляє Фокус.
У Массачусетському технологічному інституті (МІТ) працюють над технологією, котра дозволить використовувати рослини як «живі світильники».
«Ідея полягає в тому, щоб створити рослину, що функціонує як настільна лампа, котру при цьому не потрібно підключати до мережі. Джерелом живлення для освітлення буде енергетичний обмін самої рослини», – розповідає професор хімічної інженерії MIT Майкл Страно.
Читайте: Кожні 5 секунд ерозія роз’їдає ґрунт на площі, що дорівнює 1 футбольному полю
Технологія створення таких рослин полягає у використанні хімічної реакції, подібної до тієї, що існує в природі у світлячків: під впливом люциферази молекули люфецирину в кисневому середовищі окиснюються і випромінюють енергію у вигляді світла.
Щоб наповнити рослини люциферином, його молекули упакували в кремнієві наночастинки діаметром кілька нанометрів і додали в спеціальний розчин. У цей розчин помістили листя рослин, а потім піддали їх впливу високого тиску, щоб частинки потрапили в листя через крихітні пори.
У 2017 р. технологію протестували на листі капусти, крес-салату, руколи та шпинату. Рослини могли світитися лише протягом 4 годин, при цьому світло було надто тьмяним.
Після того як учені почали додавати в рослини частинки-конденсатори, які розжарюють енергію і поступово випромінюють її у вигляді світла, тривалість світіння зросла до «до днів і навіть тижнів». Наступне завдання розробників – новими методами введення наночастинок у рослини домогтися їх світіння протягом усього свого життя.
Landlord раніше повідомляв про те, що вчені США виводять термостійку худобу. Якщо їм це вдасться, вони зможуть допомогти вберегти галузь тваринництва від наслідків глобального потепління, принаймні на деякий час.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!