Новини / Рослинництво     13 травня 2019 09:04

Кожні 5 секунд ерозія роз’їдає ґрунт на площі, що дорівнює 1 футбольному полю

Одна з головних загроз для ґрунту – це ерозія, яка зачіпає виробництво майже 95% усього споживаного у світі продовольства. Якщо не почати вживати заходів просто зараз, то до 2050 року понад 90% ґрунтів планети стануть деградованими.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

15–17 травня 2019 р. у Римі відбуватиметься Глобальний симпозіум з ерозії ґрунтів. ФАО висуває проблему боротьби з ерозією ґрунту як одну з найактуальніших для продовольчої безпеки у світі.

Адже! Кожні 5 секунд у світі ерозія роз’їдає ґрунт на площі, що дорівнює одному футбольному полю. А на відновлення лише кількох сантиметрів ґрунту може піти до 1000 років.

Читайте: У Північній Кореї 10 млн людей охопила криза продовольства – наслідки найгіршого за 10 років урожаю

5 причин, чому людству необхідно захищати ґрунти:

Ерозія ґрунту шкодить виробництву продовольства

Зменшуючи вміст поживних речовин, доступних рослинам, а також простір, необхідний їм для вкорінення, ерозія ґрунту призводить майже до 50% зниження врожайності культур. А ті культури, які все ж виростають, зазвичай гірші за якістю – неправильної форми, меншого розміру і менш поживні.

Ерозія ґрунту призводить до деградації екосистеми

Ерозія ґрунту – це знищення ґрунтового покриву, найродючішого шару ґрунту. У результаті мінеральні й поживні речовини перестають накопичуватися в ґрунті, а це нерідко призводить до деградації традиційних екосистем. Крім того, осадові відкладення можуть накопичуватися у водоймах і перекривати струмки і ріки, позбавляючи людей ресурсів і енергії, що містяться в них.

Ерозія ґрунту порушує водопостачання

Оскільки ґрунт уловлює, зберігає і фільтрує воду, в разі його ерозії через нього проходить менше води. Без необхідного ґрунту якість питної води в низинах знижується, оскільки вода вище за течією недостатньо добре фільтрується. Крім цього, коли стає менше ґрунту, що вбирає в себе опади під час сильних дощів, повені стають частішими і більш руйнівними.

Ерозія ґрунту збільшує ризик виникнення природних лих

Коли коріння рослин перестає утримувати ґрунт, його розносить вітром або водою. У результаті через пухкість і ерозію ґрунту посилюються підтоплення, зсуви та урагани, що розоряють фермерські господарства і завдають шкоди міській інфраструктурі.

Ерозія ґрунту посилює бідність і може ставати причиною міграції

Понад 68 млн осіб у світі вимушено покидають свої будинки, багато – з причин, пов’язаних із кліматом. Ерозія ґрунту посилює наслідки зміни клімату: з руйнуванням ґрунту екосистеми втрачають частину своєї здатності адаптуватися до нових режимів температур і опадів. А оскільки збіднення ґрунту підсилює вплив погодних явищ, це все більше позначається на засобах для існування, і все більше людей змушені переселятися в інші регіони.

Таким чином, боротьба з ерозією ґрунту відіграє провідну роль у ліквідації голоду і забезпеченні сталого розвитку.

Домогтися значного зменшення ерозії можна за рахунок сталого управління ґрунтовими ресурсами, наприклад, будівництва терас або вирощування сидератів, що захищають поверхневі шари ґрунту.

Landlord раніше повідомляв про те, що використання антибіотиків у сільському господарстві може призвести до 10 млн смертей щороку вже у 2050 році.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також