Новини    27 вересня 2022 18:31

У Словаччині елеватор Grain Alliance перевантажив вже близько 70 тисяч тонн зерна

На елеваторі збираються встановити два нових силоси

На зерносховищі BZK Grain Alliance (“Баришівська зернова компанія”) у місті Чєрна-над-Тисою (Словаччина), яке компанія придбала після початку воєнних дій в Україні, перевантажили близько 70 тис. тонн зерна. Про це розповів президент Grain Alliance Євгеній Радовенюк, передає elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Ви знаєте, що ми придбали елеватор, який не працював і не експлуатувався 8 років. Але нашими зусиллями він 20 червня вже прийняв перше зерно і далі успішно працює, поступово нарощуючи темпи перевалки. За цей період нам вдалося перевантажити до Європи близько 70 тис. тонн зерна. Цей реалізований проект вигідний не лише для нас, для України. Зокрема, у Словаччині ми вже сплатили €3 млн податків”,— зазначив президент компанії.

На елеваторі збираються встановити два нових силоси. Мер міста Чєрна-над-Тисою Марта Возарікова і державний секретар Міністерства закордонних та європейських справ Словаччини Інгрід Брокова обговорили, як можна посприяти розширенню потужностей.

Керівництво “Баришівської зернової компанії” повідомило, що після налагодження безперебійного маршруту на новий елеватор українською залізницею, допомагатиме іншим українським аграріям переправляти зерно до Європи.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

ДовідкаGrain Alliance (“Баришівська зернова компанія”) — компанія, яка спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових і олійних культур, надання послуг з приймання, первинної обробки та зберігання зерна, а також молочному тваринництві. Земельний банк — 57 тис. га.

Нагадаємо, агрохолдинг BZK Grain Alliance(“Баришівська зернова компанія”) зараз інвестує у підтримку виробничих процесів та поточні ремонти на своєму елеваторі у Словаччині. Наступним етапом стане розширення потужностей зберігання.

Рішення щодо розширення “Самбірського елеватора” прийняли ще до війни. В листопаді минулого року тут почали бурити палі – а місяць тому потужність елеватора збільшилась до 20 тисяч тонн одночасного зберігання. Два новенькі силоси BBK виробництва KMZ Industries вже прийняли ячмінь нового врожаю.

На Черкащині ДП “Златодар”, що входить до структури Державного агентства резерву України, готове до заготівлі зерна урожаю 2022 року.

Шмигаль вказав на основні проблеми в зборі урожаю.

Раніше Landllord повідомляв, що Україна має запасів зерна на два роки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...