Новини / Садівництво     13 травня 2019 10:38

У сховищах України зберігається безпрецедентний для травня запас яблук – 85 тис. тонн

УПОА оцінила обсяги яблук, що лишилися на початок травня в українських фруктосховищах. Загалом у фермерів і трейдерів зберігається зараз не менше 80–85 тис. т яблук, що вдвічі перевищує минулорічний рекордний показник, а отже, є винятковим запасом для України.

Про це повідомляє EastFruit.

Аналітики відзначають, що одночасно зі зростанням роздрібних цін на яблука впали й обсяги споживання цієї продукції, оскільки на ринку вже активно продавалася садова суниця нового врожаю.

Читайте: З ким кооперуватися садівникам: спростування міфу щодо вигідності переробки яблук

На початок травня у сховищах України, за даними УПОА, було не менше 80–85 тис. т яблук.

«Це безпрецедентний обсяг запасів яблука для України в цей період, тому що роком раніше в сховищах на цю дату залишалося не більше 40 тис. тонн яблука, що теж було рекордом», – говорить Катерина Звєрєва, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації.

За її словами, враховуючи невеликі обсяги споживання яблука в Україні у період з травня до серпня, цих запасів, що зараз є у сховищах, «цілком могло б вистачити до серпня для повного задоволення попиту, якби якість яблук, якість сховищ і економічна доцільність дозволяли».

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні за перший тиждень травня майже вдвічі подорожчали яблука, що стало найбільшим від початку сезону стрибком ціни на цю продукцію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також