Новини / Садівництво     07 травня 2019 13:54

Ціна на яблука в Україні: три позитивні новини для виробників

В Україні за перший тиждень травня майже вдвічі подорожчали яблука, що стало найбільшим від початку сезону стрибком ціни на цю продукцію. Як вважають аналітики, надалі висока ціна на яблука підтримуватиметься, що зумовлено кількома зовнішніми і внутрішніми причинами.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Ціни на яблука українського виробництва в цьому сезоні піднялися до найвищої позначки на початку травня. До прикладу, на гуртовому ринку у Львові яблука Голден та Ліголь сьогодні коштують 10–14 грн/кг, Айдаред – 7,5-8 грн/кг, Дексота – 8-10 грн/кг. Загалом за останній тиждень яблука подорожчали на 50–80%, а найбільш популярні сорти – майже вдвічі.

І це перша позитивна новина для українських виробників яблук, які ще не встигли розпродати свій минулорічний урожай. Аналітики вважають, що висока ціна на яблука зберігатиметься й надалі, оскільки пропозиція  у вітчизняних сховищах скорочується.

Читайте: З ким кооперуватися садівникам: спростування міфу щодо вигідності переробки яблук

Другий позитивний момент для українських садівників – скорочення імпорту яблук. Якщо минулі роки навесні Україна активно ввозила яблука з Польщі, то сьогодні польське яблуко коштує дорожче, ніж українське. Експерти прогнозують, що це підтримає ціни на якісну українську продукцію на внутрішньому ринку.

Третій чинник, який дає підстави для оптимістичних прогнозів щодо вартості українського яблука, – затримка  визрівання ранньої суниці в господарствах України. Аналітики вважають, що, обмежена пропозиція суниці триматиме високі ціни на вітчизняне яблуко.

Landlord раніше повідомляв про те, як Україні запобігти знеціненню яблук на внутрішньому ринку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також