Новини / Ринок землі     11 жовтня 2019 18:46

У Раді зареєстрували 4 альтернативних проєкти закону про обіг земель. ОНОВЛЕНО

10 жовтня у Верховній Раді було зареєстровано низку альтернативних законопроєктів про обіг земель в Україні. Їх ініціатори стверджують, що нові документи враховують зауваження, висловлені аграріями напередодні на зустрічі президента з представниками агросектора.

Про це повідомляє Економічна правда.

Порівняно з відповідним проєктом закону, внесеним до Парламенту Кабміном, нові законопроєкти передбачають зокрема зміни щодо можливості ​​придбання землі іноземцями, а також щодо обмежень загальної площі земельних ділянок сільгосппризначення, які можуть перебувати у власності фізичних осіб.

Читайте: ФAO підвищила прогноз світового виробництва зернових: на чому ґрунтується оптимізм аналітиків

Як свідчать дані, опубліковані на сайті ВР, ініціаторами альтернативних проєктів Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення  виступили:

 • №2178-10 – народні депутати Микола Сольський, Марина Нікітіна, Артем Нагаєвський та інші;
 • №2178-9 – народні депутати Василь Петьовка та Мар’ян Заблоцький;
 • №2178-8 – народні депутати Вадим Новинський, Дмитро Шпенов, Сергій Магера та інші;
 • №2178-6 – народний депутат Сергій Лабазюк.

Найбільш вірогідним до прийняття розглядається законопроект №2178-10.

Документ є альтернативний до урядового законопроекту про ринок землі в Україні №2178. Його ключові положення виглядають так:

 • зменшити обмеження по концентрації земель в межах області з 15% до 8%;
 • ввести обмеження по концентрації земель в межах ОТГ у розмірі 35%;
 • ввести перехідний період до 1 січня 2024 р., під час якого юридичні особи, бенефіціарні власники яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, не зможуть набувати у власність землі с/г призначення державної, комунальної власності, а також пайові землі, за винятком тих земель, які на момент набрання чинності законом вже є в оренді, емфітевзисі таких юридичних осіб та за умови, що такі юридичні особи створені не менше, ніж 3 роки до набрання чинності законом;
 • набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення:
 1. громадяни України;
 2. юридичні особи України, створені за законодавством України;
 3. територіальні громади;
 4. держава.

Landlord раніше повідомляв про те, що на зустрічі президента Володимира Зеленського з аграріями фермери пропонували відстрочити право іноземців на купівлю землі. Натомість глава Офісу Президента Андрій Богдан переконував, що в такому разі не буде інвестицій у галузь переробки.

Читайте також