Новини / Політика     10 вересня 2021 13:02

У Раді з’явився законопроект щодо діяльності виробників винограду

В Україні створять виноградарсько-виноробний реєстр

В Україні планують створити єдину державну інформаційну систему “Виноградарсько-виноробний реєстр”. Про це йдеться у законопроекті №6010 про внесення змін до закону “Про виноград та виноградне вино”, який цього тижня зареєстрували у ВРУ.

Реєстр включатиме відомості про:

  • виробників винограду;
  • виробників виноробної продукції;
  • виноградні ділянки;
  • обов’язкові декларації та інші дані про виноробну продукцію, передбачені цим законом, внесення відомостей до якого носить обов’язковий характер, яка забезпечуватиме ефективне адміністрування та державної підтримки галузі виноградарства та виноробства.

Читайте: Держпродспоживслужба перейде в управління Мінагрополітики

За словами авторів, документ розроблений з метою приведення у відповідність норм галузевого законодавства з вимогами міжнародних правил виробництва виноробної продукції щодо екологічних практик, маркування і захисту географічних зазначень виноробної продукції та контролю у сфері виноградарства та виноробства.

Законопроект також передбачає спрощення ведення підприємництва та дерегуляції у виноградно-виноробній галузі, створення сприятливих умов щодо розвитку суб’єктів господарювання всіх форм власності та виробництва високоякісної продукції з особливими властивостями, що обумовлені екологічними умовами території походження.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 році Україна встановила антирекорд переробки винограду.

Джерело: AgroPolit.com.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також