Новини    07 листопада 2023 18:04

У порту Констанца рейдову перевалку зерна можуть запустити у листопаді

Румунська сторона зобов'язалась забезпечити точки перевалки всім необхідним, зокрема і плавучими кранами

Запуск першої якірної стоянки для рейдової перевалки українського зерна в порту Констанца (Румунія) має відбутись у листопаді 2023 року, повідомив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов у коментарі Delo.ua.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми зустрічались з міністром транспорту Румунії в Констанці місяць тому. Він сказав, що протягом жовтня буде організована і запущена одна якірна стоянка. Наразі вона не запущена, але я сподіваюсь, що її запустять до листопада, — розповів він.

Фахівець зазначив, що румунська сторона зобов’язалась забезпечити точки перевалки всім необхідним, зокрема і плавучими кранами.

Водночас український бізнес за потреби згоден долучитись до розв’язання логістичних проблем і забезпечити якірні стоянки баржами, плавкранами та навіть операторами з досвідом обробки вантажів на рейді.

Нагадаємо, міністр транспорту Румунії підтвердив на зустрічі з Єврокомісією про зведення якірної стоянки на території порту Констанца для перевалки зерна, зокрема українського.

Румунський порт Констанца в разі закриття “зернового коридору” зможе перевантажити 12 млн т кукурудзи і приблизно стільки ж пшениці, включаючи румунське, сербське та українське зерно.

ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” (УДП) досягнуло рамкової домовленості з TTS Group S.A. щодо можливості здійснення перевалки на рейдових стоянках порту Констанца (Румунія).

Біля кордону Угорщини з Україною розпочав роботу найбільший у Європі наземний контейнерний термінал, метою якого є збільшення постачання українського зерна через Угорщину до портів Адріатичного моря.

На залізничній станції Чоп почав роботу логістичний хаб з широкими та вузькими коліями по перевалці будь-якої сільськогосподарської продукції та продуктів перероблення. Типи вантажів — насипний, наливний та фасований (біг-беги та мішки).

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...