Новини    04 травня 2023 17:08

У першому читанні депутати підтримали законопроєкт про об’єднання сільськогосподарських товаровиробників

Очікується, що так вдасться суттєво зменшити адміністративне навантаження на виробників сільськогосподарської продукції, запровадити європейську модель саморегулювання та делегування державою частини владних повноважень

2 травня Верховна Рада України підтримала у першому читанні проект Закону № 8149 “Про об’єднання сільськогосподарських товаровиробників”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Законопроект створює правову базу для нової форми непідприємницьких товариств, аналогів якої не існує в українському законодавстві – об’єднань виробників. Завдяки цьому вдасться суттєво зменшити адміністративне навантаження на виробників сільськогосподарської продукції, запровадити європейську модель саморегулювання та делегування державою частини владних повноважень.

Ці об’єднання матимуть можливість розробляти та затверджувати нові галузеві стандарти та настанови, допомагати в процесах виробництва продукції, промотувати вітчизняну продукцію та гарантувати споживачу її високу якість. Також вони отримають право брати участь у підготовці пропозицій до проектів нормативно-правових актів у відповідній сфері.

Документ розроблено з метою виконання євроінтеграційних зобов’язань України. До другого читання законопроєкт буде доопрацьовуватись у профільному комітеті.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла законопроєкт №7632 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно”.

Міжвідомча робоча група з дерегуляції рекомендує скасувати частину інструментів держрегулювання, які стосуються земельних питань, а решту — оптимізувати.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...