Новини    09 вересня 2023 10:07

У НАБУ відповіли на звинувачення Мінагрополітики про “арифметичні помилки” у справі Висоцького


Національне антикорупційне бюро України не зазначало в повідомленні про підозру першому заступнику міністра аграрної політики Тарасу Висоцькому про те, що вартість макаронних виробів станом на березень-травень 2022 року варіювалась від 33,65 грн до 36,89 грн.

Про це йдеться у відповіді Управління комунікації та зовнішніх зв’язків Національного антикорупційного бюро України на інформаційний запит Укрінформу.

“Водночас, у повідомленні про підозру першому заступнику міністра згадуються відомості з офіційного сайту Державної служби статистики та наводяться споживчі (роздрібні) ціни на цю ж категорію товару вартістю 26,85 грн за кг у березні 2022 р. та 30,13 грн за кг у квітні 2022 р. (ТОВ 1 – 75 грн/кг з ПДВ), що належать до епізоду зловживання службовим становищем шляхом сприяння ТОВ 1 щодо постачання макаронних виробів із м’яких сортів пшениці”, – зазначається у повідомленні.

У НАБУ заявили, що ці факти наочно показують завищення вартості, зокрема, порівняно із роздрібною вартістю такого товару.

Читайте також: Провідні українські аграрії вважають завчасними обвинувачення на адресу першого заступника глави Мінагрополітики Висоцького

“Для встановлення розміру збитків, завданих діями підозрюваного, не враховувались та не могли бути враховані середні споживчі ціни на макаронні вироби, визначені Державною служби статистики, оскільки такі ціни є роздрібними цінами, моніторинг яких здійснюється працівниками Держстату шляхом фактичного огляду полиць магазинів, ринків тощо”, – пояснили у бюро.

У відомстві розповіли, що з метою встановлення розміру збитків, під час проведення розслідування судовий експерт провів судову товарознавчу експертизу, якою було встановлено ринкову оптову вартість макаронних виробів за різні періоди 2022 року та виготовлених із різних сортів пшениці.

Зазначається, що орган досудового розслідування встановив, що 28 травня 2021 року Мінагрополітики звернулось  до Держстату з проханням щотижнево надсилати на електронну пошту першого заступника міністра інформацію про рівень споживчих цін на основні соціально значущі товари по Україні. За даними НАБУ, копії листів, які надсилались до Мінагрополітики, долучені до матеріалів провадження.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“У результаті огляду інформації за період із березня по квітень 2022 року встановлено надання відомостей за позицією «макаронні вироби з м’яких сортів пшениці», вартість яких станом на 1 квітня 2022 року становила 29,45 грн за кг. Інформація щодо рівня цін на макаронні вироби з твердих сортів пшениці не надавалась”, – заявили в установі.

Таким чином, як поінформували у НАБУ, підозрюваний не володів інформацією щодо рівня цін на макаронні вироби з твердих сортів пшениці.

“Однак йому було відомо, що вартість макаронних виробів з м’яких сортів пшениці станом на 1 квітня 2022 року становила 29,45 грн за кг (вартість макаронних виробів з м’яких сортів пшениці ТОВ 1 – 75,5 грн за кг з ПДВ)”, – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, 24 серпня НАБУ і САП викрили зловживання на суму 62,5 млн грн при закупівлі АТ “Укрзалізниця” харчових продуктів для забезпечення потреб держави у період воєнного стану.

Про підозру наразі повідомили двом особам, а саме:

  • першому заступнику міністра аграрної політики та продовольства – ч. 2 ст. 364 КК України;
  • ексзаступнику міністра економіки ч. 5 ст.27, ч. 2 ст. 364 КК України.

У Міністерстві аграрної політики відкинули звинувачення, висунуті Висоцькому. Там заявили, що слідство не враховує, що Держстат за березень-травень 2022 року надає ціни по макаронах з твердих сортів пшениці за 500 грамів, а здійснювалась закупівля 1 кг, тому ціна становила понад 72 грн за кг, що виключає збитки.

У Мінагрополітики заявили, що ця “важлива арифметична помилка” має бути слідством врахована та виправлена.

31 серпня ВАКС обрав Висоцькому запобіжний захід у вигляді застави розміром 805 тисяч гривень.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...