Новини / Політика     04 листопада 2022 14:14

У Миколаєві росіяни обстріляли зерновий термінал, який орендували китайці


Російські війська обстріляли зерновий термінал у Миколаєві, який орендувала китайська корпорація. Тепер МЗС України просить Китай натиснути на Росію, щоб вона припинила обстрілювати критичну інфраструктуру.

Про це у своєму Facebook написав речник МЗС Олег Ніколенко.

Він розповів, що внаслідок російського ракетного обстрілу було знищено 17 тисяч тонн соняшникової олії на $26 мільйонів. Інший термінал, яким теж володіють китайці, перебуває під загрозою обстрілів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Обстріли по китайському терміналу в порту Миколаєва вкотре підтверджують важливість активізації зусиль з боку Пекіна задля припинення війни росії проти України. Закликаємо китайську сторону вимагати від москви негайно припинити атаки на українську критичну інфраструктуру, щоб захистити в тому числі майно китайських підприємств”, — зазначили в МЗС.

Нагадаємо, 11 вересня через влучення боєприпасів та їхніх уламків горіли два складських приміщення підлогового зберігання зерна у Вознесенську Миколаївської області. Площа пожежі становила 50 кв. м, але склади на підприємстві більше постраждали від ударів.

31 серпня через обстріли росіянами Миколаєва зайнялись зернові силоси на інфраструктурному об’єкті в Корабельному районі — портовому зерновому терміналі.

У вересні Європейська Бізнес Асоціація звернулась до ООН та Посольства Туреччини в Україні з проханням зробити все можливе для продовження дії зернової ініціативи (зернового коридору) та приєднання до цього коридору Миколаївського морського портового вузла.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також