Новини / Логістика     11 жовтня 2021 11:24

У Миколаєві планують створити портовий транспортний вузол

АМПУ хоче розпочати формування майстер -плану Миколаївського транспортного вузла

АМПУ планує вийти на торги та розпочати формування майстер -плану Миколаївського транспортного вузла після обговорення зазначеного проекту техзавдання ще й на Раді Миколаївського порту. Про це заявив виконуючий обов’язки голови ДП “Адміністрація морських портів України” Олександр Голодницький.

За його словами, стратегією розвитку ДП “АМПУ” до 2038 передбачене складання великого плану розвитку портів.

“На теперішній час ми маємо виключно майстер-план порту Південний, але вже в 2021 році проведені торги і розпочато виконання роботи зі складання майстер-плану порту Чорноморськ,в процесі укладання договір по порту Одеса. На наступному тижні на Раді порту Миколаїв ми презентуємо технічне завдання щодо створення майстер- плану морського портового транспортного вузла Миколаїв, який в себе включає два морські порти з великими перспективами- Миколаїв та Ольвія, а також термінали, які де- юре не входять до складу території чи акваторії, але переробляють великі обсяги”, — сказав Олександр Голодницький.

Він додав, що на Раді порту Ольвія вже було обговорено та підтримано технічне завдання до формату та змісту майстер-плану.

Читайте: Інвестиції та будівництво. Як розвиватимуть порти Миколаєва, Херсона і Рені

Майстер-план морського порту – це комплексний підхід усіх складових (авто-, залізнично-, енергетична інфраструктура та водні підходи), оцінка, визначення вузьких місць та пропозиції щодо їх владнання. Як зазначив керівник Адміністрації морських портів, Миколаївський транспортний вузол – це потужна складова портової та транспортної галузі Держави, що потребує значної уваги.

“У цього регіону великий потенціал, Миколаїв повинен конкурувати з портами великої Одеси і один з шляхів – це днопоглиблення БДЛК, інший – розвиток рейдової перевалки, для якої треба створити умови, і в арсеналі АМПУ є напрацювання, проєкти, які пройшли всі необхідні багаторічні експертизи”, — додав в.о. Голови ДП “АМПУ”.

Джерело: АМПУ

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що передачу двох портів в концесію повинні завершити в кінці року. 

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також