Новини / Садівництво     22 липня 2019 10:10

У Молдові від граду постраждало 16 тис. га садів. Збитки фермерів – понад $2 млн

У середині липня від сильних дощів з градом постраждали сади і виноградники в багатьох районах Молдови. Втрати врожаю або його якості в різних господарствах становлять від 20 до 80%. Є плантації, де збирати урожай економічно не вигідно.

Про це повідомляє EastFruit.

За інформацією, площа постраждалих садів становить близько 10 тис. га, виноградників – не менше 6 тис. га.

Міністерство сільського господарства Молдови оцінює збитки аграріїв у зв’язку з градобоєм на цей момент у 48 млн леїв (понад $2 млн). Відзначається, що остаточна оцінка змінюватиметься після проведення повної перевірки сільгоспугідь у всіх постраждалих районах, а також у міру збору врожаю.

Читайте: Світу потрібні масштабні інвестиції в агро: ФАО малює похмуру картину сьогодення

Уряд пообіцяв фермерам компенсацію втрат, але її розміри стануть відомі не раніше середини осені поточного року. У міністерстві вважають, що допомога буде невелика і вибіркова.

Landlord раніше повідомляв про те, що німецькі вчені розробили кліматичну модель, яка може використовуватися для формування точних прогнозів і допомагати протистояти погодним аномаліям.

Рослинництво        29 липня 2019 16:30

Зруйновані теплиці та знищені врожаї: фермери Білорусі постраждали внаслідок сильного граду ФОТО

Сильні дощі з градом наприкінці минулого тижня завдали невиправних збитків білоруським фермерам. Мешканці Мядельського району Мінської області розповідають, що град зруйнував теплиці, побив дерева і знищив посіви.

Про це повідомляє EastFruit.

За словами і фото очевидців, граду випало стільки, що на траві утворилися крижані замети. Град мав розміри перепелиного яйця.

Читайте: Найдовша у світі: у Саудівській Аравії побудують 35-кілометрову тестову трасу для Hyperloop

Landlord раніше повідомляв про те, що в Молдові від граду постраждало 16 тис. га садів. Збитки фермерів – понад $2 млн.

Поділися

Садівництво        23 липня 2019 10:53

У Молдові для студентів ввели нову спеціальність – виробник ягід

Уперше в системі спеціальної освіти Молдови: з вересня 2019 року професійне училище у місті Ніспорень вводить нову спеціальність – виробник ягід, якій навчатимуть випускників шкіл два роки.

Про це повідомляє EastFruit.

Спершу набирають групу в складі 20–24 студентів. У разі, якщо кількість абітурієнтів виявиться істотно вищою, адміністрація закладу готова сформувати ще одну групу навчання за цією спеціальністю.

Читайте: Відмова від пластику: в канадських магазинах почали продавати продукти без упаковки

Матеріально-технічна база для спеціальності “виробник ягід” сформована в училищі завдяки грантовій підтримці проекту АРМ/USAID «Ефективне сільське господарство Молдови».

На сьогодні виробництвом ягід у Молдові займається близько 600 фермерів, професійні знання яких обмежуються вищою або середньою спеціальною освітою у сфері плодівництва. До 2019 р. плодівництво загального профілю (або виноградарство/виноробство) викладалося в трьох училищах і агрономічному факультеті Аграрного університету Республіки Молдова.

Landlord раніше повідомляв про те, що УКАБ на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України започаткувала магістерську програму «Агрокебети», в якій студентів навчатимуть топ-менеджери провідних агрокомпаній. Розробники проекту сподіваються змінити аграрну освіту – зробити її бізнес-орієнтованою.

Поділися

Як живе іноземний фермер        21 червня 2019 15:02

Як молдавські фермери подвоюють врожаї й чому Румунію беруть у приклад

Павел Кетеной — успішний молдовський аграрій, який працює на фермі площею 1100 га й більше 40 років життя присвятив сільському господарству. Сьогодні фермер вирощує пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, ріпак. Окрім вирощування зернових, його підприємство надає механізовані послуги іншим фермерам по всій країні.

Поділися

Метеозахист        24 травня 2019 16:04

ТОП-5 катаклізмів: нашестя проти врожаїв

Глобальні кліматичні зміни досягли й України. "Житниця Європи" все ще ставить рекорди врожайності. Але самих лише знаменитих чорноземів для успіху стає замало. Виклик фермерам кинула сама природа.

Поділися

Фінанси        16 квітня 2019 08:46

В Ірані – сильні повені. Збитки в сільському господарстві оцінюють майже в $1 млрд

Потужні повені, спричинені в сильними дощами, які пройшли в другій половині березня на більшій території Ірану, призвели до значних втрат у сільському господарстві країни. За попередніми даними, збитки аграріїв становлять $942 млн.

Про це повідомляє АПК-Інформ.

За даними агентства Mehr News, екстремальні кліматичні умови завдали збитків усій іранській економіці – на суму 300–350 трлн ріалів, що становить $2,17–2,5 млрд.

Читайте: У Франції палять вогнища, щоб захистити від морозу виноградники. Фото, що вражають

Міністерство сільського господарства Ірану оцінило втрати в агросекторі країни в 130 трлн ріалів (близько $942 млн) на сьогодні. Далі зазначена сума збільшуватиметься, оскільки опади дотепер не припинилися.

Landlord раніше повідомляв про те, що величезні площі орних земель у Мозамбіку затоплено напередодні збору врожаю кукурудзи та сорго внаслідок дії циклону Ідай. Катастрофічна повінь зруйнувала зерносховища із зерном, що призначалося для виробництва продовольства та посадки.

Поділися
Показати ще