Новини    16 травня 2023 09:16

У Мінагрополітики обіцяють зробити перереєстрацію фермерських господарств “майже непомітною”


Законопроєкт “Про особливості регулювання підприємницької діяльності у перехідний період” (№6013) спрямований на те, щоб перереєстрація фермерських господарств в іншу організаційно-правову форму відбувалася за максимально спрощеною процедурою.

Про це у телеефірі заявив радник міністра аграрної політики та продовольства України Михайло Соколов, йдеться у повідомленні Мінагрополітики.

Зазначається, що напрацьовані правки до проєкту закону передбачатимуть, що це буде суто формальна процедура, яка дозволить зробити перереєстрацію майже непомітною і дасть змогу, за бажанням власників, зберегти і назву, і саме формулювання “фермерське господарство”.

За словами Соколова, після перереєстрації буде збережено всі права власності, права оренди. Це нормальна практика, і зараз міністерство разом із народними депутатами працюють над максимальним спрощенням усіх можливих процедур для того, щоб фермери відчули лише переваги від таких змін.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як відомо, на думку міністерства усі гарантії для фермерських господарств зберігаються у проєкті Закону України “Про особливості регулювання підприємницької діяльності у перехідний період” (№6013). Таку організаційно-правову форму як Фермерське господарство (ФГ) законопроєктом пропонується реорганізувати на пільгових умовах.

Що пропонує законопроєкт 6013

На час перехідного періоду законопроєктом, зокрема, пропонується:

  • під час реорганізації кредитори не можуть вимагати забезпечення виконання зобов’язань шляхом укладення договорів застави чи поруки, дострокового припинення або виконання зобов’язань перед кредитором та відшкодування збитків;
  • господарське товариство (правонаступник ФГ) може використовувати ліцензії та інші документи  дозвільного характеру, що отримані на ФГ, до закінчення їх строку дії;
  • право постійного користування земельними ділянками, набуте підприємствами на момент вступу закону в дію, переходить до господарського товариства — правонаступника;
  • реєстраційні дії щодо перетворення ФГ на господарське товариство та адміністративні послуги, пов’язані з переоформленням документів дозвільного характеру, речових прав на майно, проводяться безоплатно.

“Процес реорганізації ФГ у господарські товариства має пройти без додаткових проблем та значних фінансових витрат для їхніх власників”, — запевняють у Мінагрополітики.

У міністерстві уточнили, що фермерське господарство — це підприємницька діяльність громадян, що полягає у виготовленні товарної сільгосппродукції, здійсненні її переробки та реалізації з метою отримання прибутку.

Фермерське господарство може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім’ї, відповідно до закону.

Створення фермерського господарства надає можливості фермерам виступати учасником ринкових відносин, виробляти та офіційно здійснювати продаж своєї продукції. Правовий статус фермерського господарства визначено спеціальним Законом України “Про фермерське господарство”.

Нагадаємо, Всеукраїнський Конгрес Фермерів вважає, що законопроєкт № 6013 не може бути прийнятий як такий, що не лише не враховую інтереси та статус фермерських господарств, а й, тому, що прийняття даного законопроєкту  має високий ризик поглинання фермерських господарств структурами великого агробізнесу, що суперечить як внутрішній, так і зовнішній державній аграрній політиці, та практиці Європейського Союзу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...