Новини    18 лютого 2024 19:26

У Києві під МАФом, який мали демонтувати, виявили місце зимівлі їжаків

До комунального підприємства звернулися мешканці, щодо призупинення проведення демонтажних робіт, які можуть завдати шкоди тваринам

У Києві виявили місце зимування їжаків під МАФом, тож прийняли рішення про присутність профільних фахівців КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” на демонтажних роботах.

Нині у столиці тривають роботи з очищення міського простору від незаконно встановлених елементів благоустрою. Минулого тижня фахівці комунального підприємства “Київблагоустрою” розпочали демонтаж незаконних тимчасових споруд в Оболонському районі, однак під час демонтажу було виявлено, що під окремим МАФом знаходилися місця зимівлі їжаків.

До комунального підприємства звернулися мешканці, щодо призупинення проведення демонтажних робіт, які можуть завдати шкоди тваринам.

Звісно, що зупинити проведення демонтажних робіт до весни — неможливо. Тому, щоб уникнути подібних ситуацій — на таких демонтажах будуть присутні й профільні фахівці КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини”, – вирішили у Київблагоустрої.

Фахівці КП “Київблагоустрій” спільно з представниками Центру захисту тварин разом виїхали на демонтаж. Відповідне рішення прийняли, аби уникнути випадків травмування тварин.

У Київблагоустрої зазначили, що під час демонтажу їжаків не виявили.

Водночас фахівці Київської міської лікарні ветеринарної медицини будуть за необхідності продовжувати надавати профільну підтримку.

Раніше стало відомо, що у Нацпарку на Вінниччині розводитимуть диких коней. Днями чотири особини випустили в Національному природному парку “Кармелюкове Поділля”.

Національному природному парку “Кармелюкове Поділля” аматором розведення диких коней на Вінниччині Артемом Давидовим на безоплатній добровільній основі було передано четверо диких коней, з метою їх реакліматизації в умовах природних комплексів Південно-Східного Поділля. Завдяки цьому можна буде забезпечити природнє регулювання біологічного різноманіття, а також розвиток екологічного туризму, покращення фізичного та психологічного здоров’я відвідувачів, – мовиться у повідомленні пресслужби НПП “Кармелюкове Поділля”.

Зауважимо, уряд ініціював проєкт, що спрямований на впровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин. Згідно з новим проєктом, реєстрація тварин буде проводитися безоплатно як для ветеринарів, так і для власників домашніх тварин.

Новини за темою:  Грози та дощі 20 травня: де в Україні буде негода та які області попадуть під удари стихії

Постанова передбачає право всім ветеринарам-агентам Єдиного державного реєстру видачі ветеринарних паспортів державного зразка. Це призведе до зняття монополії державних клінік на реєстрацію тварин, повідомило Мінагрополітики.

Ініціаторами постанови виступили Міністерство аграрної політики України, Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, а також Міністерство цифрової трансформації України. Цей крок стане початком значущих змін у державній політиці щодо обходження з домашніми тваринами.

Створення Реєстру не потребуватиме фінансування з державного бюджету, а всі витрати будуть покриті міжнародними донорами.

Кабмін погодив створення експериментального проєкту з проведення ідентифікації та реєстрації домашніх тварин, заявив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Погоджено пропозицію Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства цифрової трансформації стосовно реалізації протягом двох років експериментального проєкту з проведення ідентифікації та/або реєстрації домашніх тварин з метою одержання оперативної і достовірної інформації про домашніх тварин, здійснення контролю за їх чисельністю та розмноженням, вакцинацію проти сказу для забезпечення ветеринарно-санітарного та епізоотичного благополуччя, – написав Мельничук.

Було також затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту.

За словами керівника з розвитку електронних послуг у Мінцифри Мстислава Баніка на брифінгу, рішення уряду передбачає створення єдиного реєстру домашніх тварин.

Перший крок після ухвалення постанови – запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Коли реєстр буде достатньо наповненим можна буде говорити про ветеринарний паспорт в “Дії”. Оскільки є такий запит від суспільства, бо це значно спрощує життя. Насамперед для цього потрібне наповнення Реєстру якісними даними, – зазначив Банік.

Також очільниця Держспоживслужби Ольга Шевченко зауважила, що ідентифікація і реєстрація домашніх тварин дозволить покращити боротьбу зі сказом. Крім того, нововведення відповідає нормам ЄС.

Ідентифікація домашніх котів та собак – це вимога законодавства Європейського Союзу. На сьогодні в країнах ЄС на національному рівні не існує Єдиного реєстру тварин. Тому Україна фактично стане флагманом в цьому напрямку, – акцентувала Ольга Шевченко.

Реєстрація тварин буде безплатною та добровільною. Як пояснив заступник міністра аграрної політики та продовольства Денис Башлик, її можна буде отримати як у державного, так і у приватного ветеринара. Реєстрація розпочнеться тільки після запуску реєстру, про що Мінагрополітики повідомить окремо.

Новини за темою:  361 мільйон гривень допомоги: як держава підтримала аграріїв у травні

Нагадаємо, Кабмін погодив створення експериментального проєкту з проведення ідентифікації та реєстрації домашніх тварин.

Литовські законодавці ухвалили закон про заборону хутряних ферм в країні з 2027 року. За запропоновані поправки до Закону про добробут і захист тварин проголосували 68 депутатів, 25 – проти і 15 – утрималися.

49-річний житель Чорткова Олег Сович відкрив першу буйволину ферму на Тернопільщині.

З липня фермери у Нідерландах можуть подати документи на фінансове відшкодування від держави у випадку, якщо вони безповоротно відмовляються від тваринництва, передає agroreview. З моменту початку цієї програми заявки подали вже 668 господарств.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...