Новини    26 травня 2023 12:10

У Коростенському лісгоспі впроваджують вуликотерапію


Філія “Коростенське лісомисливське господарство” вже впродовж року реалізовує новаторську ініціативу — “сон на вуликах” або вуликотерапію (апібудинки). Це прогресивний метод, який використовує властивості бджіл та їх продуктів для поліпшення здоров’я людей.

Про це повідомляє Житомирська ОДА.

“Багато пацієнтів повідомляють про поліпшення в їх фізичному та емоційному стані після проходження сеансів. Учасники процедури розповіли про суттєве зменшення болю, поліпшення сну та загального самопочуття. Також вуликотерапія виявилася ефективною у зниженні симптомів алергій та запальних захворювань шкіри”, — ідеться у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Основна його суть у тому, що пацієнти перебувають поряд з бджолами та вуликами. Спокійна вібрація бджіл й тонкий аромат прополісу, воску та меду мають заспокійливий вплив на нервову систему, сприяючи відновленню рівноваги та зниженню стресу.

Особливо бджолина процедура може допомогти українцям, що постраждали внаслідок війни та допоможе їм відволіктися від зайвих думок.

Наразі на пасіці лісництва розташовано 7 бджолиних сімей. Повідомляється, 99% бджіл перезимували чудово, вони активні, жваві і мають гарний апетит. Окрім того, пасіки традиційно розташовують біля лісу, на галявинах з квітучими травами.

Нагадаємо, українська компанія AmoHive створила невелику 3D-модель вулика, яка відстежує його активність (за допомогою електронних ваг, датчиків температури, GPS та сонячної панелі, що живить електроніку) та відправляє інформацію на сервер. Цей додаток назвали “Пасіка у смартфоні”.

Компанія “Екокультура” відвантажує замовникам до 400 вуликів джмелів щотижня. На початку 2022 року на експорт пішло до 90% комах, 80% яких закуповували теплиці. Наразі компанія планує запустити власне виробництво ентомофагів у ЄС.

Війна негативно впливає на українське бджільництво. У результаті агресії рф, завдано шкоди українському бджільництву — частина пасік зруйнована внаслідок обстрілів, на окупованих територіях деякі пасіки свідомо знищувались російськими військами.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...