Новини    28 березня 2024 18:57

У Канаді запустили завод з виробництва пластівців з українським обладнанням

Роботу над даним проєктом почали ще до повномасштабної війни

Компанія OLIS розробила технологію, виготовила та поставила до Канади обладнання для перероблення ячменю, вівса і гороху в крупи продуктивністю до 60 т/добу та лінію виробництва вівсяних пластівців продуктивністю до 36 т/добу, передає ukragroconsult.

У комплект постачання ввійшли:

  • Каменевідбірники ОМП-6;
  • Машини лущільно-шліфувальні КАСКАД-3,0;
  • Машина для розколювання гороху МРГ-1,5;
  • Відцентровий лущильник ШЦО-3;
  • Сушарки для пластівців СХО-300
  • Просіювач для пластівців ПХО;
  • Лабораторне обладнання та інше.

Також в компанії розповіли, що монтаж обладнання та пусконалагоджувальні роботи проходили в онлайн режимі під наглядом спеціалістів OLIS з України.

Монтаж обладнання та пусконалагоджувальні роботи проходили в онлайн режимі під наглядом спеціалістів OLIS з України.

Роботу над даним проєктом почали ще до повномасштабної війни. Головним викликом було розробити  технологію лінії з можливістю  вписати  обладнання в нестандартне приміщення. Тому нашим спеціалістам довелось змінити технологію так, щоб вмістити необхідне обладнання в наявне приміщення і при цьому відповідати всім нормам,— розповів заступник генерального директора з комерційних питань ТОВ “OLIS” Володимир Чеглатонєв.

Також в компанії додали, що це не перша успішна співпраця з підприємствами Канади, адже раніше “OLIS” постачали туди зерноочисні сепаратори, окреме зернопереробне та лабораторне обладнання. Співпраця з канадськими підприємцями це найкращий прояв довіри до нашої компанії, та визнання високих стандартів українського виробника в цілому.

Агрокомпанія ПП “ЛАН” є середнім фермерським господарством з Дніпропетровщини, яке вирощує зернові, бобові, кукурудзу та соняшник. В умовах повномасштабної війни підприємство, яке знаходиться неподалік від регіонів, де тривають бойові дії, стикнулося зі складнощами зі збутом продукції та суттєвим зниженням закупівельних цін.

Про це пише пресслужба TalentA на своїй сторінці у Facebook.

Щоб покращити становище, в господарстві почали замислюватися над впровадженням нового напряму діяльності — виробництві круп, але не мали достатньо коштів на придбання необхідного обладнання. Завдяки участі бухгалтерки агрокомпанії Маргарити Антохіної в програмі TalentA-2022 та виграного гранту на створення лінії з фасування круп, підприємство налагодило переробку сировини на виробничій  лінії та різноманітне пакування. Продукцію під ТМ “Доброго ранку від Лану” вже можна знайти в локальних мережах Дніпропетровської області.

Ведення бізнесу неподалік від лінії фронту — це складна справа, яка вимагає від бізнесу неабиякої підприємливості та готовності змінюватися відповідно до умов. Навчання в програмі TalentA від Corteva Agriscience дало мені необхідні знання, викладачі підказали напрями для розвитку, а за рахунок гранту ми змогли підтримати бізнес та допомогти односельцям отримати доступ до продукції харчування без посередників і за приємними цінами, що особливо важливо за часи економічної кризи, – розповіла Маргарита Антохіна, головна бухгалтерка ФГ ПП”ЛАН”.

В Україні в липні Corteva Agriscience розпочала четвертий сезон програми TalentA-2023, в якій бере участь 134 учасниці. Грантовий фонд розміром понад 1 мільйон гривень буде розподілений Corteva Agriscience між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення переможниць відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.

Новини за темою:  Обмеження на кордоні з Польщею: ще один пункт пропуску скоротить пропускну здатність через ремонт

Нагадаємо, програма TalentA-2022 визначила переможниць серед жінок-фермерів та вручила грошові сертифікати на майже 2,8 млн грн.

Міністерство аграрної політики та продовольства України та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience уклали спільну декларацію про поглиблення і подальший розвиток співробітництва в інтересах продовольчої безпеки в Україні та світі.

За 2023 рік українські фермери виростили на 11% зернових більше проти показників за 2022 рік. А це додаткові 6 млн тонн збіжжя, які потрібно перетворити на гроші. Про це свідчать дані експрес-аналізу LIGA.net. Одначе, для цього необхідно розв’язати логістичну проблему та питання ціни. 80% власників та керівників аграрних підприємств вважають логістику ключовою проблемою поточного року. Окрім того, через зниження цін на світових ринках зернові – пшениця, кукурудза, ячмінь та овес – вже другий рік поспіль збиткові для фермерів, що їх вирощують.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...