Новини / Трейдинг     29 грудня 2020 15:30

У I півріччі 2021 року високі ціни на соняшникову олію збережуться

На ринок вплинуть низькі показники врожаю соняшника у Чорноморському регіоні і очікуване відновлення попиту з боку закладів громадського харчування

Поставки соняшникової олії в першому півріччі 2021 року буде обмеженими через погані показники врожаю соняшнику у чорноморських виробників. Урожай 2020/2021 маркетингового року у Росії, Україні, Румунії, Болгарії та Молдові постраждав через посушливі умови протягом вегетаційного періоду, в результаті чого врожайність і вміст олії в насінні були нижчими за очікування ринку. Про це повідомляє Oilworld з посиланням на прогноз S&P Global Platts.

Дефіцит пропозиції збережеться протягом усієї першої половини 2021 року, що відобразиться на рівні цін. Обмеженість пропозиції посилиться рішенням Росії підвищити експортне мито на насіння соняшнику до 30% з 9 січня по 30 червня.

ЧитайтеЗакупівельні ціни на соняшник в Україні зросли на 900 грн/т

При цьому попит продовжить відновлюватися на тлі економічного зростання в усьому світі після кризи COVID-19. Очікуване відкриття готелів і підприємств громадського харчування також буде сприятливим для попиту на соняшникову олію. Отже, успіх програм вакцинації у всьому світі буде визначальним фактором відновлення споживання рослинного масла.

Крім того, Туреччина – основний ринок експорту російського соняшника –  має намір збільшити імпорт соняшникової олії, щоб компенсувати вплив введення експортного мита на насіння з РФ. Зокрема, Туреччина вже знизила імпортне мито на соняшникову олію з 36% до 3% з 25 листопада 2020 року по 30 червня 2021 року.

Тому, як прогнозують у S&P Global Platts, вказані фактори будуть спонукати фермерів чорноморського регіону розширяти площі під соняшником у наступному сезоні.

Нагадаємо, раніше Lanlord повідомляв про те, що середня температура у 2021 році буде на 1,15°C вище за норму

Читайте також