Новини / Трейдинг     29 грудня 2020 13:20

Закупівельні ціни на соняшник в Україні зросли на 900 грн/т

Також поновили збільшення закупівельні ціни на сою, а ціни на ріпак залишаються стабільними через низьку активність у цьому сегменті ринку олійних

Закупівельні ціни на соняшник в Україні протягом минулого тижня зросли на 900 грн/т і сягнули позначки майже у 20 тис грн за 1 тонну. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України»

На вказаний розмір у 900 грн за 1 тонну зросли ціни на товарне насіння соняшника на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод. При цьому, як зазначили у «Аграрному союзі України», експортні ціни протягом тижня прибавили $15/т на умовах FOB порти Чорного моря з поставкою у січні. На ринку соняшникової олії за той же проміжок часу ціни збільшились на $20-25/т на умовах поставки FOB порти Чорного моря.

Високий попит переробників на ринку на фоні обмеженого рівня пропозицій створює конкуренцію на насіння. Також головним фактором росту насіннєвих цін є ринок соняшникової олії, збільшення цін на яку зумовлено присутнім попитом основних імпортерів та трендами світового ринку нафти та сої.

Таким чином, на минулому тижні були зафіксовані наступні ціни на соняшник:

  • EXW елеватор – 18900-19400грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 19400-19900 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $620-630/т.

Як і прогнозувалось тиждень тому, ціни на ринку сої знову розвернулись у бік збільшення. Так, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт ціни зросли на 200 грн/т, а експортні ціни не змінились. Окрім відомих чинників впливу на зростання цін (показників цьогорічного врожаю та стримування продажів виробниками), на підтримку зіграв світовий ринок – вплив мали і зростання цін на нафтовому ринку, і логістичні проблеми у Південній Америці.

На минулому тижні цінр на сою встановились на наступних рівнях:

  • EXW елеватор – 16200-16700 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 16700-17200 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $490-500/т.

ЧитайтеМолочні підприємства можуть скоротити витрати енергії майже удвічі

На відміну від ринків інших олійних культур, торгівельна активність на ринку ріпаку залишається на низькому рівні. А самі ціни залишаються незмінними і мають здебільше декларативний характер:

  • EXW елеватор – 13200-13700 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 13700-14200грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $445-455/т.

Як прогнозують у незалежній громадській раді з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України», на наступному тижні очікується подальше зростання закупівельних цін на соняшник і сою.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що на Чернігівщині зібрано найбільший врожай зернових в історії.

.

Читайте також