Новини / Ринок землі     08 січня 2019 14:06

У Геокадастрі пояснили, чому продавати українську землю не можна до 20 січня

Мораторій на продаж землі в Україні буде чинним, доки народні депутати не приймуть закон про обіг сільськогосподарських земель. З 1 по 20 січня нотаріуси також не будуть завіряти договори купівлі-продажу ділянок с/г призначення.

Про це повідомляє Дело.ua

У Держгеокадастрі прокоментували заяву народного депутата Олексія Мушака про те, що заборона на продаж землі не діятиме з 1 по 20 січня 2019 року. У відомстві заявили, що законопроект “Про обіг земель сільськогосподарського призначення” поки що доопрацьовують та узгоджують з аграріями та представниками громадського сектору. А до того, як він буде прийнятий, землю продавати не можна, навіть протягом перших 20 днів січня.

У відомстві посилаються на п.15 Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України. Згідно з ним, купівля/продаж або інший спосіб відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв) до вступу в силу закону про обіг земель сільськогосподарського призначення не допускається”.

Читайте: Мораторій на продаж земель є, але в цьому році визначатимуться з ціною

Нагадаємо, народні депутати Олексій Мушак та Віктор Пинзеник зареєстрували постанову про скасування результатів голосування щодо мораторію. Мушак заявив, що закон про продовження мораторію на продаж землі у дію не вступить з 1 січня.

Читайте також