Новини / Ринок землі     02 січня 2018 13:14

Мораторій на продаж земель є, але в цьому році визначатимуться з ціною


З початку року набув чинності закон про продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель в Україні до 1 січня 2019 року. Разом з цим, згідно закону «Про державний бюджет України на 2018 рік» буде проведена всеукраїнська нормативна грошова оцінка (НГО) земель с/г призначення.

В Україні мораторій на продаж сільськогосподарських земель діє з 2002 року. У жовтні 2016 року президент Петро Порошенко підписав закон про продовження мораторію до 2018 року, документом також доручалося Кабміну до 1 липня 2017 року розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення. Наразі у Верховній Раді зареєстровані два депутатських законопроекти про обіг земель сільськогосподарського призначення. Уряд планував подати відповідний законопроект восени, проте цього не сталося.

Проведення нормативно грошової оцінки таких земель – один з необхідних етапів на шляху до скасування мораторію. Проведення НГО землі буде забезпечено за рахунок коштів держбюджету. Технічну документацію для проведення НГО затверджує Держгеокадастр. Там до 1 лютого 2018 року мають надати інформацію Державній фіскальної службі про НГО земельних ділянок, яка проведена на зазначену дату. ДФС опублікує цю інформацію на своєму сайті. Планується, що НГО земель сільськогосподарського призначення в 2018 році не зміниться, оскільки коефіцієнт індексації встановлений на рівні одиниці. До 15 липня фіскальна служба має опублікувати затверджену на наступний рік НГО земель на своєму офіційному сайті.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також