Новини    11 квітня 2024 14:48

У Харківській області засіють близько половини земель сільськогосподарського призначення


У Харківській області сільськогосподарського призначення є загалом 1,2 млн га земель. В цьому році весняні польові роботи розпочнуться на 634 тис. га, що на 18% більше, ніж у попередньому році, повідомив сьогодні, 10 квітня, начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов за інформацією з «Думки».

Наразі потребує обстеження та розмінування 570 тис. га земель сільськогосподарського призначення. На площі 72,3 тис. га продовжуються активні бойові дії.

Протягом вторгнення в Харківській області було підірвано 31 одиницю сільськогосподарської техніки внаслідок вибухових пристроїв. Загинули 4 механізатори, а 22 отримали поранення, підтвердив Синєгубов.

Шкода для земельних ресурсів і сільського господарства Харківської області, за оцінками, становить 18,1 млрд грн, зазначив посадовець.

Нагадаємо, сільгоспвиробники з Дніпропетровської області отримали дозвіл на проведення цілодобової сівби під урожай-2024 без обмежень через комендантську годину.

У південних регіонах України (Херсонщина, Одещина та Миколаївщина) аграрії минулого тижня почали контрактувати пальне під посівну.

На Одещині аграрії вже розпочали третю весняну посівну в умовах збройної агресії рф. Відповідно до структури посівних площ під урожай 2024 року необхідно посіяти 789,4 тис. га ярих сільськогосподарських культур, поінформували у Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Читайте також: Серед головних викликів посівної 2024 року: нестача кадрів та саперів

Варто зазначити, що у 2024 році будуть збільшені, у порівнянні з минулим роком, посівні площі зернових, технічних, овочевих, баштанних та кормових культур.

Серед ярих зернових – ранні ярі: ячмінь, горох, пшениця та овес займуть 91,5 тис. га. Їх сівба фактично розпочалася. Користуючись теплою лютневою погодою, аграрії посіяли 7,5 тис. га ярого ячменю та 4,2 тис. га гороху.

У групі пізніх зернових до посіву підлягає 150 тис. га кукурудзи, 8 тис. га проса, 8 тис. га зернобобових (нут і сочевиця), 5 тис. га сорго та 2,5 тис. га рису. Серед технічних культур найбільші посівні площі – 420 тис. га відведено під соняшник, 25,0 тис. га займе льон олійний, 6,5 тис. га соя.

Новини за темою:  У Києві запустили обов'язкову реєстрацію собак: за відмову — штраф до 1020 грн

Попри зниження виробничих витрат та поліпшення ситуації із логістикою, вирощування зернових у 2023 році залишалось в цілому збитковим, інформує Мінагрополітики. Ситуація з олійними культурами була дещо ліпшою: соняшник показав мінімальну збитковість, а соя та ріпак згенерували мінімальну прибутковість. Загалом, рівень рентабельності зернових та олійних культур покращився у 2023 році порівняно з 2022 роком, однак низькі світові ціни не дозволили галузі досягти відчутної прибутковості.

Станом на 24 січня 2023/24 маркетингового року обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України склав практично 22,15 мільйона тонн. Це на 3,6 мільйона тонн, або 14% менше, ніж у відповідний період попереднього сезону.

Світовий імпорт продовольства в 2023 році сягне $1,98 трлн, що на 1,5% перевищить рекордний показник 2022 року.

Згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО), у липні світові ціни на продовольчі товари  зросли на 1,3% порівняно з червнем, але все буде на 11,8% нижче рівня липня 2022 року.

Двадцять областей розпочали посівну ярих культур. Станом на 21 березня в Україні засіяно 214,5  тис. га зернових та зернобобових культур (3,8%). З них – 29  тис. га пшениці(11,8%), 117,3  тис. га ячменю (14,3%),  53,1 тис.  га гороху (33,2%) та 10,6 тис. га вівса (6,5%).

У Дніпропетровській області зараз проводиться посів ярого ячменю і гороху, як повідомив директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель у коментарі для “Відкритого”. За його словами, звичайно, в області засівали 100-150 тисяч гектарів ячменю, але цього року прогнозується менше, вже є недосів на 30%.

Цього року чернігівські аграрії отримали вигоду від сприятливих погодних умов, що дозволили їм розпочати посіви раніше, ніж зазвичай. Замість традиційного терміну в кінці березня або на початку квітня, вони вже активно зайнялися цим.

Новини за темою:  Експорт української агропродукції впав на 23%: рослинні олії стали єдиним світлим пунктом

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...