Новини    29 лютого 2024 11:54

У Дніпропетровській області дозволять проводити посівну під час комендантської години


Сільгоспвиробники з Дніпропетровської області отримали дозвіл на проведення цілодобової сівби під урожай-2024 без обмежень через комендантську годину.

Голова Дніпропетровської ОВА, Сергій Лисак, оголосив це у своєму каналі у Telegram.

За його словами, коли лише погода дозволить, фермери розпочнуть роботу, спочатку на південних територіях Нікопольщини та Криворіжжя, де почнуть сіяти пшеницю та ячмінь.

Лисак підкреслив, що місцева влада готова надати максимальну підтримку та допомогу сільгосппідприємствам.

Нагадаємо, в Україні запрацював Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, який надаватиме гарантії під кредити малим фермерам.

Фонд надаватиме гарантії за кредитами, які будуть витрачатися на операційно-інвестиційну діяльність, а також для купівлі землі. Наразі розмір профінансованого статутного капіталу фонду становить майже 400 млн грн, проте він може бути збільшений.

За даними фонду, потенційно скористатися таким інструментом в Україні зможуть 17,7 тис. малих фермерів.

Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві видав першу гарантію на банківський кредит. Гарантію отримав підприємець з Дніпропетровщини, який взяв кредит у сумі 870 тис. грн для поповнення обігового капіталу. Цей кредит був виданий в межах державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Фонд працює для підтримки малих та середніх фермерів і гарантує українським банкам до 50% зобов’язань фермера по кредиту.

Довідка. У листопаді 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон про створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, на момент підписання вже була розроблена та чітко прописана вся дорожня карта із запуску роботи Фонду.

Фонд покликаний кардинально змінити правила гри у фінансовому секторі на користь дрібних агровиробників. Він надаватиме кредитні гарантії для первинних виробників сільгосппродукції, що обробляють не більше 500 га землі. Гарантії від Фонду надаватимуться на строк до 10 років у розмірі до 50 % непогашеної суми основного  боргу перед фінустановою. Це суттєво знизить для банків ризики кредитування дрібних аграріїв. Отже, відсоткові ставки мають стати доступнішими, а строки кредитування – тривалішими.

Новини за темою:  У Києві запустили обов'язкову реєстрацію собак: за відмову — штраф до 1020 грн

24 травня 2022 року постановою №621  Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення конкурсного відбору компанії з добору персоналу, яка здійснює відбір кандидатів на посади незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, та компанії з добору персоналу, яка рекомендує розмір винагороди членам ради Фонду, що є одним із ключових нормативно-правових актів для старту роботи Фонду.

На сьогодні Світовий Банк впроваджує проєкт “Зміцнення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві”.

Ціллю Проєкту є започаткування діяльності та розвиток Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві з метою надання допомоги у покращенні доступу до фінансування для суб’єктів мікропідприємництва, малого та середнього підприємництва, фізичних осіб – підприємців, що провадять діяльність у галузі сільського господарства.

У лютому 2023 року Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг Національного банку України ухвалив рішення про видачу Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

Україна очікує, що посівні площі у 2024 році будуть такими ж, як і минулого року. У найгіршому випадку може спостерігатися невелике скорочення. Загалом під урожай 2023 року українські аграрії засіяли 12,75 млн га ярих культур, у тому числі 5,7 млн га різних зернових. На площах також 4 млн га кукурудзи, 5,3 млн га соняшнику та 1,78 млн га сої.

Для підтримки агровиробників з деокупованих територій Уряд запланував реалізацію низки програм, поінформував перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає Мінагрополітики. Найголовніше для Херсонщини – розмінування територій. Наразі в регіоні 45% агропідприємств відновили свою діяльність лише наполовину, 30% – досі не працюють.

Новини за темою:  Погода в Україні 23 травня: грози на заході, тепло в центрі та на сході

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...