На полицях однієї з провідних роздрібних мереж Великобританії ASDA з’явилися українські яблука, повідомляє Національний промисловий портал.
«Переговори з ASDA почалися ще 2 роки тому, весь цей час ми вивчали особливості ринку Великобританії на постачання баштанних, дині, гарбуза. Не всі поставки були вдалими, саме на помилках ми і вчилися, іншого шляху, на жаль, не існує», — розповів консультант з експорту ТОВ «Вінігретта» Максим Кулик.
На підготовку першої експортної партії пішло 2 місяці, адже загальний перелік вимог розтягнувся на 12 сторінок договору.
За словами Максима Кулика, крім сертифікату Global Gap, потрібно було виконати всі вимоги, прописані в специфікації продукту: калібр плодів 65 + з відхилення не більше 5 мм, забарвлення не менше ніж 50 %, допуск по браку й дефектів не більше 5 %.
Досить жорсткі вимоги були й до тари. Яблука завантажувалося в нові дерев’яні або пластикові контейнери, до яких обов’язково додавалися сертифікати підтвердження безпеки.
Тест на наявність пестицидів у незалежній лабораторії Великобританії був головним викликом. Українські яблука виявилися повністю безпечними, а за якістю навіть кращими, ніж польські.
Щодо України, яблука в грудні подорожчали майже вдвічі, порывняно з початком минулого сезону. Про це повідомляє AgroTimes.
Більшість виробників яблук зазначає, що на початок грудня торгівля яблуком дещо пожвавилася, хоча оптові ціни на яблука різних сортів калібру 65+ і лишаються в діапазоні 9-12 грн/кг.
На ринку поступово вичерпуються запаси яблук гіршої якості з необладнаних сховищ, і це сприятиме стабілізації та зростанню цін. Розпродувати яблука з холодильників більшість виробників не поспішає ‒ у другій половині сезону очікується суттєве зростання цін. Із огляду на малий врожай це цілком виправдано.
Основним міжнародним каналом збуту яблук для України лишається реекспорт до Росії. Протягом вересня цього року понад 1,3 тис. тонн технічних яблук було експортовано для переробки до Австрії.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!