Новини / Трейдинг     03 грудня 2022 13:08

У Босфорі застрягли 96 суден з українським зерном – АМПУ


Електронна черга дозволила зробити прозорим планування заходу та виходу суден у портах Великої Одеси, однак вона не розв’язує проблему інспекції в Босфорі.

Про це повідомив керівник ДП “Адміністрація морських портів України” Олексій Востріков у Facebook.

“АМПУ принципово важливо було впровадити процес, який буде прозорим і зрозумілим для ринку. Ми це зробили за аналогією з дунайськими портами – започаткували електрону чергу. Але які б ефективні інструменти планування ми не впроваджували, в роботі “зернового коридору” є деструктивна позиція РФ”, – зазначив Востріков.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За його словами, саме через позицію Росії, яка блокує роботу в Босфорі, за добу протокою проходить у середньому 3,5 судна на вхід та три на вихід – замість 24-30.

“Ми вже бачили минулого місяця чергу в Босфорі з понад 150 суден, які простоювали там понад 30 діб. Тоді розв’язували цю проблему спільно з ООН та Туреччиною. Сьогодні така тенденція повторюється”, – наголосив очільник АМПУ.

Нині черга в Босфорі вже сягнула 96 суден і лише зростатиме, якщо кількість інспекцій не збільшити. Завантаженість портів становить менш як 50%.

Нагадаємо, що 30 жовтня РФ заявила про вихід із зернової угоди нібито через те, що Україна обстріляла кораблі Чорноморського флоту країни-агресорки. Попри це, Україна, Туреччина та ООН продовжили рух суден у межах зернового коридору.

2 листопада Росія повернулася до зернової угоди.

Водночас Чорноморська зернова ініціатива працює не на повну потужність через російських інспекторів, котрі перевіряють зерновози у “коридорі”. У жовтні представники рф у Спільному координаційному центрі (СКЦ) працювали так, що кількість інспекцій на добу скоротилася до семи-дев’яти, зрештою виникла черга з 210 суден. Половина з них була завантажена й очікувала інспекції на вихід, ще половина – на вхід.

Україна розглядає можливість надати пріоритет більшим суднам для проходження зерновим коридором з метою збільшення обсягів експорту, оскільки інспекції сповільнюють темпи.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також