Новини    12 жовтня 2022 14:48

Україна має нові перспективи експорту курятини до Великої Британії

Обсяг експорту української курятини в 2021 році становив 456,48 тис. т

Україна може збільшити експорт курятини до Великої Британії через епідемію пташиного грипу в цій країні. Про це інформує “Український клуб аграрного бізнесу”.

У Великій Британії фіксують спалах пташиного грипу, який став найбільшим в історії. Хворобу було виявлено у 155 місцях по всій країні. Вже було знищено понад 3 млн птахів.

“В останні роки Україна на світовому ринку курятини демонструє стабільне нарощення експорту. Так, за результатами 2021 року Україна піднялась у торговельній сходинці на одну позицію та посідає 7-ме місце серед найбільших світових експортерів курятини. Обсяг експорту української курятини в 2021 році становив 456,48 тис. т, що на 6% більше, ніж у 2020 році”, – говорять експерти.

Також вони зазначають, що Україна продовжує експортувати курятину попри складну ситуацію із вторгненням Росії. Зокрема, до країн ЄС за 9 місяців було продано 305,6 тис. т м’яса птиці, що лише на 8% менше, ніж торік. Найбільші країни-імпортери: Нідерланди – 5 918 т, Молдова – 1 643 т, Словаччина – 3 394 т, Туреччина – 3 461 т.

“Зважаючи на те, що Україна та Велика Британія юридично закріпили скасування ввізних мит і тарифних квот у двосторонній торгівлі на 12 місяців у травні цього року, ця угода безпосередньо позитивно впливає для птахівників і потенційно допоможе збільшити експорт українського м’яса птиці до Британії”, – наголошують в УКАБ.

Загалом у 2021 році у Великій Британії було вироблено 1 770,5 тис. т курятини, що на 4,4% більше, ніж у 2020 році. Водночас було імпортовано 365 тис. т курятини на загальну суму $1,18 млрд.

Більш за все експортували до Британії:

  • курятину тушкою (70 846 т) — Бельгія, Іспанія, Польща, Італія, Нідерланди;
  • курятину розділену (295 696 т) — Нідерланди, Польща, Бельгія, Ірландія, Німеччина.

Аналітик УКАБ Максим Гопка зауважив, що проблема з пташиним грипом на внутрішньому ринку Великої Британії призведе до збільшення імпорту м’яса птиці до кінця цього року. За рахунок карантинних обмежень, які відбуваються на підприємствах, великі роздрібні мережі будуть надавати більшу перевагу імпортному м’ясу, щоб не ризикувати якістю продукції.

“До початку повномасштабної війни Україна почала нарощувати постачання курятини на британський ринок: у 2019 році було вивезено 927 т, в 2020 році через коронавірус постачання мало нерегулярний характер, тому експорт склав лише 400 т, а за 2021 рік було вивезено 2,64 тис. т. Тенденція до збільшення експорту повинна продовжуватись і надалі, враховуючи нові експортні можливості для України та зменшення пропозицій на внутрішніх ринках ЄС і Британії”, – прогнозує експерт.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що Україна та Велика Британія підписала угоду про скасування ввізних мит і тарифних квот.

Олександра Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...