Новини    31 травня 2023 19:37

У Бакинському порту мають намір звести зерновий термінал для продукції з Казахстану

У майбутньому, у порту планують створити об’єкт для зернового термінала

Бакинський міжнародний морський торговельний порт планує побудувати зерновий термінал для продукції з Казахстану, заявив операційний директор порту Юджин Сеа, пише ЦТС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У майбутньому ми плануємо створити об’єкт для зернового термінала, – наголосив він у межах Транскаспійського форуму у Вашингтоні, зазначивши, що приймати планується зерно з Казахстану.

Говорячи про товаропотік добрив, Сеа зазначив, що в 2022 році він “незначно знизився” до 2021 року, коли порт Баку прийняв понад 1,2 млн тонн продукції. Разом з тим, він не став прогнозувати на 2023 рік, вказавши на волатильність обсягів і залежність від зміни цін протягом року.

Щодо нафтового напряму роботи зауважив, що нафта не входить до переліку основних товарів для порту та додав, що її обсяги значно не змінюються.

Довідка. Бакинський міжнародний морський торговельний порт — морський торговельний порт в місті Баку, Азербайджан. Найбільший порт на Каспійському морі. Порт розташований на перетині транспортних коридорів Схід-Захід та Північ-Південь.

Нагадаємо, турецька компанія Albayrak погодила інвестиції в Бакинський міжнародний морський торговельний порт, який є частиною маршруту через Азербайджан та в обхід рф. Про це заявив логістичний директор Albayrak Харун Онджук, передає “Порти України”.

17 вересня, на 83-тю річницю вторгнення радянських військ в Польщу в 1939 році, країна відкрила новий водний шлях, що з’єднує Віслинську затоку з Ґданською затокою. Завдяки каналу через Віслинську косу, Польща отримала незалежний від росії перехід у Балтійське море.

Один з найбільших стивідорів Клайпедського порту, Литва, запропонував свої потужності під українське зерно. Допомогу Україні запропонував “Термінал для сипучих вантажів”.

Стало відомо, що тарифи на чорноморських маршрутах, ймовірно, будуть підвищуватися — в основному через збереження військових ризиків і зростання вартості страхової гарантії безпеки суден.

Країни Балтії та Фінляндія об’єднають ракетні системи берегової охорони, аби зробити Балтійське море внутрішнім морем НАТО та закрити його від рф.

Українські аграрні асоціації попросили президента Польщі Анджея Дуду розглянути можливість будівництва залізничної лінії з шириною колії 1520 мм, яка б з’єднала Україну з портами у Гданську та Клайпеді. Це могло б суттєво диверсифікувати логістичні ланцюги та збільшити експортні потужності.

Державна корпорація Казахстану “Казатомпром” планує активніше використовувати Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут (ТМТМ) для експорту урану в обхід російських портів, повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...