Новини    02 червня 2023 12:06

У аграрія-мільйонера з Херсонщини арештували активи на 500 млн грн за колабораціонізм


Суд заарештував майно колишнього депутата Херсонської облради, агробарона Едуарда Репілевського, який пішов на співпрацю з окупантами й тимчасово очолював створене ними “міністерство сільського господарства та рибальства”.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Рішення суду стосується активів зрадника і членів його родини. Таким чином, юридично заблоковано більше ніж 400 об’єктів нерухомості, серед яких 350 земельних ділянок загальною площею понад 1200 га на півдні України.

Крім того, арештовано десятки транспортних засобів, 15 банківських рахунків, а також корпоративні права в 5 агрокомпаніях і 3 торгових марках.

Загальна сума заблокованих активів становить 500 млн грн.

Читайте також: Мільйон гривень на ЗСУ перерахував аграрій, який працював на окупованій Луганщині

За даними слідства, колишній депутат входив до складу забороненої партії ОПЗЖ і після захоплення частини Херсонщини одним з перших підтримав російських загарбників. За таку “лояльність” гауляйтер Сальдо особисто запропонував йому керівну посаду в місцевій окупаційній адміністрації.

Також він призначив зрадника керівником створеної агресором “міжвідомчої комісії щодо контролю за здійсненням перевезень сільгосппродукції”. На цій “посаді” він організовував розграбування майна місцевих аграріїв та вивезення українського зерна до росії.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Наразі фігурант переховується від правосуддя на тимчасово окупованій частині нашої держави. Тривають комплексні заходи для притягнення зрадника до відповідальності. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

При цьому його корпоративні права, торгові марки та банківські рахунки уже передано в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Ще частина майна фігуранта, яка наразі знаходиться на тимчасово окупованій території, також арештована і буде передана до АРМА одразу після звільнення Херсонщини.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

СБУ прямо не називає імені підозрюваного, але як пишуть ЗМІ, мова йде про Едуарда Репілевського.

Репілевський – власник кількох аграрних підприємств в Херсонській області, зокрема Агробізнес, Мар’янівське та СК “Таврія”, які він добровільно перереєстрував за російським законодавством.

Корпоративні права, торгові марки та банківські рахунки уже передано в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Ще частина майна фігуранта, яка наразі знаходиться на тимчасово окупованій території, також арештована і перейде до АРМА після звільнення Херсонщини.

Довідка: Діяльність аграрія може потрапити під статтю частини 4 статті 111/1 Кримінального кодексу України “…провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора”,  що карається штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Нагадаємо, росіяни розграбували агроактиви в Херсонській та Запорізькій областях експрезидента корпорації “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва. Зокрема, вивезли зерно із підприємства “Айленд” та термінала”Нова Хортиця” у Бердянському порту, що належали колаборанту.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...