Новини / Політика / Фінанси     29 вересня 2023 09:12

У 2024 році передбачена безповоротна фінансова допомога українським аграріям на деокупованих територіях – Висоцький


На сьогодні підтримка фермерів включає безпосереднє фінансування та ресурсну допомогу насінням, добривами і тд. Найбільш дієвою для фермерів є фінансова підтримка з розрахунку на гектар. Така допомога планується з наступного року за кошти Європейського Союзу.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

“В проекті бюджету на 2024 рік заплановані виплати на підтримку аграріїв на деокупованих територіях – майже 800 млн гривень. Це  20 млн євро, наданих Україні  ЄС. Це безповоротна допомога для сільгосппідприємців”, – зазначив Висоцький.

Він відзначив, що оформити таку допомогу фермери можуть через Державний аграрний реєстр. Основна умова –  зареєстровані права власності або оренди на землю.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Крім того, перший заступник Міністра повідомив, що в проєкті Державного бюджету 2024 року  передбачено 2 млрд гривень компенсації за послуги з розмінування с/г земель.

Раніше стало відомо, що набрали чинності зміни до програми “Доступні кредити 5-7-9”, які передбачають  спецумови фінансування для підприємців з деокупованих територій. Зокрема, чітко визначені категорії деокупованих територій, щоб зробити кредити для аграріїв більш доступними.

“Оновлені пільгові умови за програмою “Доступні кредити 5-7-9″ передбачають  ставку 1% річних протягом перших двох років і 3%, починаючи з третього року кредитування. Решта компенсується з держбюджету. Фактично – це безкоштовний кредит, який допоможе аграріям на деокупованих територіях відновити своє виробництво”, – наголосив Висоцький.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі