Новини / Рослинництво     15 січня 2021 12:02

У 2021 році в Україні додатково посіють майже 500 тис га соняшника

Восени 2020 року фермери «не досіяли» 400 тисяч га озимої пшениці та 415 тисяч га озимого ріпака. У південних областях площі будуть відведені під соняшник

Погодні умови минулої осені не дали змогу нормально здійснити посівну, особливо у південних областях України. Внаслідок цього не засіяними виявилося понад 800 тисяч га площ, на яких мали рости озимі культури. Про це повідомляє видання «Голос України».

Відповідно, вільні площі навесні 2021 року закриватимуть безальтернативною для півдня України просапною культурою – соняшником. Очікується, що додатково «квітка сонця» буде посіяна на принаймні 470 тис га.

Цікаво, що заразом у сезоні-2021 прогнозується рекордний валовий збір соняшнику – на рівні 17,8 млн тонн, спричинений якраз вимушеним розширенням площ під цією культурою – до 6,86 млн га.

Інші незасіяні озимими культурами площі будуть засіяні кукурудзою, соєю та ярим ячменем. Але, у цьому випадку, звісно, мова йде переважно про лісостепові регіони України.

Читайте: Сергій Мельничук: Кукурудза є і буде високорентабельною культурою

Якими можуть бути наслідки такого масштабного розширення площ під соняшником у 2021 році?

По-перше, цей момент повинні взяти до уваги агровиробники із регіонів, більш забезпечених вологою. Адже, очевидно, що ціна на вирощений соняшник може бути нижчою через зростання пропозиції. Натомість пшениці та ріпаку буде менше. Як засвідчив досвід минулого сезону, ярі пшениця, ячмінь та ріпак показали себе дуже достойно, часто навіть не гірше, аніж озимі. Тому існують усі передумови замінити ними частково площі під соняшником у сівозміні.

По-друге, у прогресуючому збільшенні площ під соняшником у південних областях України насправді хорошого мало, якими б не були причини такого рішення. Впродовж останніх років отримати нормальний врожай цієї культури там стає дедалі складніше через брак вологи, засилля вовчку та інші негативні фактори. Насичення посівних площ соняшником перевищує усі розумні межі.

З іншого боку, без зрошення альтернатив дуже небагато і всі вони перебувають у напівекспериментальному статусі: зимуючий горох, сорго, гірчиця тощо.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що створено 235 нових гібридів кукурудзи української селекції

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також