Новини / Рослинництво     14 січня 2021 14:32

Створено 235 нових гібридів кукурудзи української селекції

Вітчизняні гібриди застосовуються у всіх ґрунтово-кліматичних зонах України на площі близько 1 млн га, що складає 20–25 % від загальної площі посівів кукурудзи

Українські науковці НААН створили колекцію гібридів кукурудзи, яка отримала державну премію України в галузі науки і техніки 2020 року, повідомляє прес-служба академії. Всього створено 325 гібридів кукурудзи, 235 з яких занесені до державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в Україні і за кордоном.

Високопродуктивні гібриди створювались авторським колективом в ДУ Інститут зернових культур НААН, Інституті зрошуваного землеробства НААН та Інституті рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН. Серед них: 15,3 % – ранньостиглих; 42,1 % – середньоранніх; 23,8 % – середньостиглих; 7,7 % – середньопізніх; 1,7 % – пізньостиглих та 9,4 % – харчових. За зонами вирощування гібриди розподіляються наступним чином: Полісся – 87; Лісостеп – 169; Степ – 158.

Читайте: Сергій Мельничук: Кукурудза є і буде високорентабельною культурою

Додатково до переліків «кукурудза розлусна» та «кукурудза цукрова» внесено 22 гібриди. Крім того, в Республіці Білорусь зареєстровано 25, в РФ – 18, в Казахстані – 6 гібридів.

Створені гібриди кукурудзи сформували генетичну колекцію, яка дозволила вести насінництво гібридів на основі батьківських компонентів української селекції. Асортимент високопродуктивних гібридів кукурудзи авторського колективу створив підґрунтя для модернізації всієї системи насінництва Україні.

Починаючи з 2011 року в Україні отримують валовий збір зерна кукурудзи понад 20 млн. тонн, у 2019 році – 35,8 млн. т, що перевищує валовий збір зерна пшениці.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що прогноз світового виробництва пшениці зменшено на 1 млн т

Читайте також