Новини / Фінанси     10 січня 2022 14:01

У 2021 році між Україною та Китаєм досягнуто рекордного товарообігу

За тридцять років обсяг двосторонньої торгівлі зріс більш як у 60 разів

Обсяг двосторонньої торгівлі між Китаєм та Україною торік лише з січня по жовтень сягнув рекордних 15,76 млрд доларів, що на третину більше у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Про це повідомляє Укрінформ.

«Лише за період з січня по жовтень минулого 2021 року товарообіг досягнув 15,76 млрд доларів, у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року зростання становило 32,2%. Це новий рекорд у китайсько-українській торгівлі, а Китай стабільно залишається найбільшим торговельним партнером України», – заявив посол Китаю в Україні Фань Сяньжун.

Зазначається, що за тридцять років обсяг двосторонньої торгівлі зріс більш як у 60 разів: спочатку він становив 230 млн доларів, а у 2020 році досяг 14,66 млрд доларів. Зокрема Україна стала найбільшим торгівельним партнером Китаю з продажу кукурудзи та олії.

Посол Китаю також нагадав, що минулого року підписано Угоду між урядами Китайської Народної Республіки та України про поглиблення співпраці в галузі інфраструктури. За його словами, це вселяє надію на те, що у цій сфері сторони співпрацюватимуть у нових формах та з більшою ефективністю.

Раніше Landlord повідомляв, що Китай зумів накопичити більше половини світових запасів зернових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також