Новини    08 грудня 2022 17:09

Туреччина може розмістити плавучі ТЕС у Молдові та Румунії для постачання електроенергії в Україну

З урахуванням безпеки плавучі станції краще розмістити у портах Молдови та Румунії, з яких електроенергія передаватиметься лініями електропередач в Україну

Турецька компанія Karpowership розглядає варіант щодо розміщення суден-електростанцій в Румунії та Молдові з метою постачання електроенергії в Україну. Про це повідомила гендиректорка Karpowership Зейнеп Гарезі в інтерв’ю Anadolu.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Раніше у компанії зауважували про можливість про розміщення трьох суден загальною потужністю у 300 МВт поряд з Одесою. Проте через відсутність гарантій безпеки, вирішено розглянути можливість постачання електроенергії через інші країни.

Гарезі зауважила, що з урахуванням безпеки плавучі станції краще розмістити у портах Молдови та Румунії, з яких електроенергія передаватиметься лініями електропередач в Україну.

Гендиректорка компанії уточнила, що йдеться про 3-4 станції, переговори вже розпочалися. Компанія може постачати обсяг електроенергії, якого вистачить для забезпечення близько мільйона домогосподарств.

Україна, яка ще донедавна була потужним експортером електроенергії, зараз відчуває гострий дефіцит унаслідок російської агресії. Найбільша атомна станція України окупована і не генерує енергію, а всі великі теплові та гідроелектростанції на вільній території пошкоджені ракетами.

Karpowership має вісім доступних суден, які разом можуть генерувати до 2 гігават електроенергії. Цього достатньо, щоб забезпечити живленням приблизно 5 млн будинків. Найбільше судно компанії має потужність 500 МВт. Судна під’єднують бортову електростанцію до берегової мережі, використовуючи близько кілометра кабелів.

Плавучі електростанції підключаються до наземних мереж за допомогою кілометрового кабелю, пише Bloomberg. Для виробництва електроенергії баржі спалюють скраплений природний газ, мазут з низьким вмістом сірки або біодизель.

Раніше німецька Siemens Energy звернулася до уряду України з пропозицією розміщення своїх плавучих електростанцій в акваторіях біля Одеси, Миколаєва й Ізмаїла.

Нагадаємо, уряди деяких країн Євросоюзу ведуть переговори про оренду гігантських плавучих електростанцій, щоб забезпечити більше джерел енергії та задовольнити попит взимку. Про це повідомляє “Порти України”.

На заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.

Війна стимулює розвиток сонячної енергетики в Україні.

Раніше повідомлялось, Україна готується до збільшення експорту електрики в ЄС.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...