Новини / Політика     10 травня 2023 11:15

Туреччина хоче заборонити імпорт пшениці до осені


Міністерство економіки Туреччини веде переговори про можливість введення заборони на імпорт пшениці.

Про це повідомляє Atria Brokers.

Заборону планують ввести на період з 1 червня по 1 вересня 2023 року. Причина такого рішення — захист місцевих виробників пшениці під час збору врожаю.

Рішення очікується приблизно 14 травня, в день, на який призначені президентські вибори.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Довідково: за даними Державної митної служби України, за підсумками першого кварталу 2023 року Туреччина імпортувала української пшениці на 168,8 млн доларів – це 17,7% від усього її експорту.

Нагадаємо, з 1 травня 2023 року Туреччина для всіх країн-експортерів відновила мито на імпорт ключових зернових культур. Воно становить 130% й поширюється виключно на такі культури: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, жито, овес та сорго.

Туреччина є великим імпортером української пшениці. Проте, більшої частки українського зерна це мито не стосується, оскільки наша продукція ввозиться до Туреччини переважно для продажу в треті країни, і за неї мито не сплачується.

У Туреччині діє два митних режими на імпорт:

  • Перший для продукції, яка використовується для внутрішнього споживання. Якраз для такої продукції Уряд Туреччини і оголошував тимчасову нульову ставку мита. Наразі термін дії цього пільгового режиму закінчився. І митна ставка 130% повертається.
  • Другий, для продукції, яка йде на продаж в треті країни до чи після переробки. Для цього режиму мито не сплачується.

Україна поставляє продукцію до Туреччини переважно за другим митним режимом. Якщо говорити у відсотках, то зерна за першим режимом, на який повертається мито, до Туреччини йде близько 5% від усього експорту до цієї країни.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також