Новини / Політика     27 квітня 2023 09:09

Більшість українського експорту до Туреччини надалі оподатковуватиметься за нульовою ставкою – пояснення Мінагрополітики


Переважна більшість української сільськогосподарської продукції, яка експортується до Туреччини, і надалі йтиме за ставкою мита на імпорт в розмірі 0%.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

З 1 травня 2023 року Туреччина планує для всіх країн-експортерів відновити мито на імпорт ключових зернових культур. Воно становитиме 130% й поширюється виключно на такі культури: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, жито, овес та сорго.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Туреччина є великим імпортером української пшениці. Проте, більшої частки українського зерна це мито не стосується, оскільки наша продукція ввозиться до Туреччини переважно для продажу в треті країни, і за неї мито не сплачується.

У Туреччині діє два митних режими на імпорт:

  • Перший для продукції, яка використовується для внутрішнього споживання. Якраз для такої продукції Уряд Туреччини і оголошував тимчасову нульову ставку мита. Наразі термін дії цього пільгового режиму закінчився. І митна ставка 130% повертається.
  • Другий, для продукції, яка йде на продаж в треті країни до чи після переробки. Для цього режиму мито не сплачується.

Україна поставляє продукцію до Туреччини переважно за другим митним режимом. Якщо говорити у відсотках, то зерна за першим режимом, на який повертається мито, до Туреччини йде близько 5% від усього експорту до цієї країни.

Довідково: за даними Державної митної служби України, за підсумками першого кварталу 2023 року Туреччина імпортувала української пшениці на 168,8 млн доларів – це 17,7% від усього її експорту.

Нагадаємо, Туреччина переглянула мита на пшеницю, кукурудзу і ячмінь і підвищила їх в розмірі 130%.

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” направила офіційну скаргу до Міністерства економіки України із запитом розпочати розслідування та вжити заходів у відповідь щодо дискримінаційних дій деяких країн ЄС, що ввели нещодавно заборону на імпорт широкого переліку сільськогосподарської продукції з України.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також