Новини    28 серпня 2022 19:29

Цьогоріч Україна отримає “митний безвіз” з ЄС – Шмигаль

Наразі відбувається реалізація проєкту електронної черги на кордоні, йде робота зі створення спільних пунктів пропуску з європейськими сусідами та сучасних сервісних зон у всіх пунктах пропуску

Вже цього року Україна отримає “митний безвіз” із Європейським Союзом. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Об’єднаний комітет Конвенцій про спільний транзит та спрощення формальностей прийняв офіційне рішення запросити Україну приєднатися до них з 1 жовтня. Україна стане 36-ю державою-учасницею Конвенцій”, — зазначив глава уряду.

“Митний безвіз” — це швидше переміщення товарів між країнами Європи, менше бюрократії на самій митниці, менше можливостей для зловживань, обмін даними з сусідніми митницями фактично в режимі реального часу. “Митний безвіз” є одним з основних напрямків побудови в Україні зручної та прозорої митниці, пояснив Шмигаль.

Також наразі відбувається реалізація проєкту електронної черги на кордоні, йде робота зі створення спільних пунктів пропуску з європейськими сусідами та сучасних сервісних зон у всіх пунктах пропуску.

Так, “митний безвіз” стане вже четвертим цього року, після “енергетичного безвізу” в березні та “транспортного” й “економічного” — влітку.

“Те, на що відводилися роки, ми робимо за місяці. А тому ми впевнені, що Україна буде готова до членства в ЄС вже у 2024 році”, — резюмував прем’єр.

Нагадаємо, 29 червня Україна підписала угоду про лібералізацію автомобільних перевезень з ЄС.

Раніше Україна спільно з ЄС погодили текст Угоди про лібералізацію автоперевезень.

17 лютого Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та Європейським Союзом про спільний авіаційний простір. Відповідне рішення підтримали 311 народних депутатів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...