Новини / Логістика     15 червня 2022 18:30

Україна спільно з ЄС погодили текст Угоди про лібералізацію автоперевезень

Угода дозволить здійснювати двосторонні та транзитні перевезення українськими компаніями без дозволів

Єврокомісія погодила фінальний текст  Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом Україна – ЄС. Про це повідомило Міністерство інфраструктури України у Facebook.

Ця угода скасує необхідність отримання відповідних дозволів на постійній основі та дозволить уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Читайте також: Мінімум 4 млн тонн у місяць необхідно експортувати, аби впоратися з новим врожаєм

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков наголосив, що наземні логістичні шляхи через західні кордони зараз можуть суттєво підтримати економіку України: “Завдяки укладанню такої Угоди ми зможемо суттєво покращити і прискорити логістику між Україною та ЄС. Це критично важливо саме зараз, коли в умовах блокади морських портів українська економіка повністю залежить від стабільної логістики на західних кордонах.”

Довідка. Міністерства інфраструктури України ініціювала переговори щодо можливості укладання Спеціальної Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом ще восени 2021 року.

У 2016 році після підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС товарообіг з країнами ЄС зріс майже вдвічі, а кількість вантажоперевезень автомобільним транспортом – на 42%. Натомість дозволів від інших країн на перевезення Україна отримувала менше, тож це питання вже декілька років дуже критичне.

В джерелі повідомляється, що тільки за березень вдалось досягти домовленостей про тимчасове скасування дозволів на вантажні автоперевезення з 12 країнами ЄС (Австрія, Угорщина, Італія, Латвія, Естонія, Болгарія, Німеччина, Данія, Литва, Румунія, Греція та Словаччина).

Нагадаємо, врожайність зернових може знизитись до 15% через погодні умови.

Марковська Катерина

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також