Новини / Садівництво     23 травня 2023 12:22

Цьогоріч ціни на черешню будуть “космічними” – експерти


Станом на кінець травня вартість кілограма черешні у торговельних мережах коливається від 600 до 1500 гривень. Причому, за прогнозами експертів, чекати на зниження цін на черешню до кінця травня не варто. Річ у тому, що цьогоріч ранньої черешні в Україні майже не буде.

Про це стало відомо з видання Biz.today.

“До середини травня зазвичай на ринку не тільки з’являються перші ягоди, але й з кожним днем починають знижуватися ціни на продукти садівництва. Однак цього року зниження цін на черешні чекати не варто через те, що врожай ранніх черешень пропав”, — розповів Тарас Баштанник, президент Української Плодоовочевої Асоціації.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зараз на ринках та у торгових мережах ціни на черешню займають найвищі позначки. Вони стартують із 600 гривень і сягають майже півтори тисячі. Наприклад, на сервісі Fruit Time черешню за попереднім замовленням пропонують по 1 498,40 грн за 1 кілограм. Втім, дешевше і не може бути, адже ці черешні везуть з Іспанії.

Нагадаємо, завдяки новим технологіям генетичного редагування найближчим часом представлять сорти черешні без кісточок та стійкі до розтріскування та хвороб сорту цієї культури.

Україна перебуває серед лідерів зі створення нових сортів соковитої ягоди. Близько 500 нових сортів черешні створили за останні 30 років. Більш як 100 видів ягоди розробили українські селекціонери. За цим показником наша країна посідає перше місце у світі та значно випереджає США, Росію, Румунію, Канаду, Францію, Італію та Угорщину.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також