Новини / Політика     14 лютого 2022 12:25

Цього тижня Рада розгляне три аграрні законопроєкти

Поводження з пестицидами, стимулювання гідротехнічної меліорації та внесення змін до Земельного кодексу України - розглянуть у Раді цього тижня

На цьому пленарному тижні народні депутати планують розглянути три аграрні законопроєкти. Про це свідчать дані на парламентському сайті.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

Планується розгляд наступних законопроєктів:

№6289Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо розширення прав постійних користувачів земельних ділянок”

Проєктом Закону пропонується:

1. Надання можливості постійним користувачам земельних ділянок державної, комунальної власності сільськогосподарського призначення, а також земельних ділянок сільськогосподарських угідь, які належать до земель оборони, передавати їх в оренду на земельних торгах строком на 7 років.

2. Встановлення порядку переоформлення існуючих прав постійного користування на інші речові права, за яким фізичні особи та юридичні особи приватного права матимуть право переоформити право постійного користування на право оренди строком на 50 років, а також право викупу земельної ділянки із 30-річним розстроченням платежу.

Прийняття законопроєкту дозволить:

захистити права фізичних осіб та юридичних осіб приватного права, яким належить право постійного користування земельними ділянками;
збільшити доходи місцевих бюджетів з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності;
надати державним та комунальним підприємствам додаткові інструменти із залучення інвестицій;
зменшити корупцію у сфері управління земельними ділянками державних та комунальних підприємств, установ, організацій.

№ 4558 “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами”

У проєкті закону йдеться про вимоги до маркування пестицидів і агрохімікатів; процедури державної реєстрації препаратів (у тому числі за рахунок скасування державної санітарно-епідеміологічної експертизи плану державних випробувань пестицидів та необхідності його погодження з боку колишньої Санепідслужби); скасування положень про спеціальні сировинні зони, призначені для вирощування продукції для дитячого і дієтичного харчування; скасування обов’язковості страхування господарської діяльності у сфері зберігання та застосування пестицидів і агрохімікатів;
приведення визначень термінів у відповідності до визначень, які передбачені законодавством ЄС; приведення підстав для заборони застосування пестицидів і агрохімікатів у відповідність до вимог Угоди СОТ про застосування санітарних і фітосанітарних заходів; реагування на результати реформування системи центральних органів виконавчої влади, які здійснюють формування та/або реалізацію державної політики у сфері діяльності, пов’язаної з пестицидами і агрохімікатами.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Також передбачається приведення Закону у відповідність до Законів України “Про центральні органи виконавчої влади”, “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності”; усунення дублювання повноважень та надмірного державного регулювання; посилення боротьби із фальсифікованими пестицидами і агрохімікатами.

№5202-д “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”

Позиції законопроєкту:

встановить чіткі правила, що дозволяють інвестувати у розвиток та модернізацію меліоративної інфраструктури;
підвищить ефективність використання меліоративних систем;
дозволить збільшити площі, на яких застосовується полив.

Нагадаємо, що у Раді зареєстрували законопроєкт №7036, який має стимулювати розвиток агропереробки в Україні

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також