Новини / Політика     10 лютого 2022 15:17

Стимул для агропереробки або виробництво поруч з полем. Янченко розповіла про новий законопроєкт

У Раді зареєстрували законопроєкт №7036, який має стимулювати розвиток агропереробки в Україні

В кінці минулого року до парламенту внесли законопроєкт №6554, який має спростить організацію виробництва поруч з полем та здешевить цей процес. Сьогодні, після реєстрації попередньої версії законопроєкту та обговорень з Комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин та бізнесом у Раді зробили апгрейд документу та зареєстрували його під номером №7036.

Про це повідомила у Telegram заступниця голови фракції “Слуга Народу” у Верховній Раді, заступниця голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Галина Янченко.

Суть законопроєкту

Наразі в Україні для запуску переробки або виробництва на своїй же сільськогосподарській землі інвестору для початку необхідно пройти зміну її цільового призначення – з с/г на землі промисловості. За законом виробник має сплатити 30% різниці між нормативною грошовою оцінкою земельної ділянки до та після зміни її цільового призначення. У деяких випадках “відшкодування збитків” тягло на 700,000 грн за га.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

Тепер нардепи планують спростити організацію виробництва з агропереробки поруч з полем, на землях сільгосппризначення. Пропонується звільнити таких виробників від сплати різниці 30% вартості нормативно-грошової оцінки землі в разі зміни її призначення із с/г на землі промисловості.

Стимули для агропереробки

Як переконані автори документу, законопроєкт допоможе прибрати зайву бюрократичну перепону для запуску нових виробництв для агровиробників і може стати гарним стимулом для інвестиційних проєктів у сфері агропереробки і виробництва загалом.

“Якщо бізнес матиме можливість взяти кредит на будівництво переробного заводу під мінімальний відсоток, а держава компенсуватиме йому частину витрат, наприклад на підключення до інфраструктури – через 4-5 років значна частина трейдерів, які сьогодні експортують сировину, зможуть стати найбільшими переробниками та експортерами вже готової продукції із високою доданою вартістю і вищою маржинальністю. Принаймні, замисляться про це”, – переконана Янченко.

Що змінилося в обновленому проєкті закону

Передбачено можливість змінювати цільове призначення без сплати “збитків” з сільськогосподарської на такі категорії земель: історико-культурні, природно-заповідного фонду, земель промисловості та земель транспорту.

Водночас встановлено обмеження: цією можливістю не зможуть скористатись об’єкти, що пов’язані з користуванням надрами, а також об’єкти дорожнього сервісу. Тобто, кар’єри та АЗС.

Крім того, закладено запобіжник від зловживань: у випадку повторної зміни цільового призначення земель протягом 10 років, власник повинен буде сплатити ті самі “збитки”.

“У такій редакції ми очікуємо на швидкий розгляд цього законопроєкту профільним комітетом та відкриття можливості для винесення до сесійної зали”, – зазначила Янченко.

Нагадаємо, що сільське господарство показало найвищий приріст виробництва у 2021 році – 14,4 %. За підсумками року на сільгосппідприємствах виробництво збільшилося на 19,2 %.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також