
Напередодні виходу лютневого балансу USDA, біржові котирування пшениці продовжують опускатися, оскільки аналітики не прогнозують істотних змін балансу, а ціни на пшеницю на фізичних ринках падають під тиском скорочення експорту і збільшення пропозицій російської пшениці. Про це повідомляє Grain Trade.
Черговий звіт USDA буде оприлюднений сьогодні увечері (за київським часом), а поки американська пшениця трохи компенсувала попереднє падіння – котирування зросли приблизно на 1%. Однак за місяць вона подешевшала на 2,5-3,5%. Скажімо, березневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго за тиждень впали на $15/т – до $270 за 1 тонну.
Покупці зменшують закупівлі в очікуванні зниження цін на тлі збільшення пропозицій російської пшениці – ціни на європейську пшеницю на фізичному ринку знаходяться на рівні $280-285/т FOB, а на російську – $285-287/т FOB. Росія за тиждень експортувала 800 тис тонн пшениці, а в цілому у сезоні 2020/2021 – 29,7 млн т, що на 26% перевищує минулорічні темпи.
Читайте: УЗ остаточно скасувала доплату за подачу вагонів на малодіяльні станції
Україна за тиждень експортувала лише 105 тис тонн пшениці, а всього в сезоні – 13,1 млн тонн, що на 22% поступається відповідному показнику минулого року. Канада за тиждень скоротила експорт м’якої пшениці на 59%, проте в цілому в сезоні експортувала 10 млн тонн пшениці, що на 28% перевищує аналогічний показник попереднього сезону.
Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна увійшла до Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН.