Новини / Політика     08 лютого 2021 13:45

Україна увійшла до Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН

Входження до Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН надає Україні додаткові можливості впливу на глобальну продовольчу політику – Дмитро Кулеба

Під час 47-мої сесії Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН, яка відбулась 8 лютого у Римі, до складу Комітету було включено Україну. Про це повідомили у пресслужбі міністерства закордонних справ України.

Комітет є міжнародною міжурядовою платформою співпраці країн задля гарантування світової продовольчої безпеки. Він підпорядковується Генеральній Асамблеї ООН через Економічну і Соціальну Раду ООН (ЕКОСОР) та Конференції Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«Україна вже є гарантом продовольчої безпеки у багатьох країнах світу завдяки традиційно потужному продовольчому експорту. Входження до Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН надає нашій державі додаткові можливості впливу на глобальну продовольчу політику. Україна надалі зміцнює роль гаранта світової продовольчої безпеки», – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Міністр нагадав, що за результатами 2019-2020 маркетингового року Україна посіла перше місце у світі з експорту соняшникової олії, друге – з експорту ячменю, а також увійшла до четвірки найбільших експортерів кукурудзи та п’ятірки найбільших експортерів пшениці.

ЧитайтеАграрний комітет ВР підтримав законопроєкт №2194 до другого читання

«Важлива роль нашої держави особливо проявилася із початком пандемії, коли порушилися глобальні ланцюжки постачання товарів. Україна продовжила виконувати свої зобов’язання та суттєво сприяла продовольчій безпеці своїх партнерів на Близькому Сході, в Європі, Південно-Східній Азії та Північній Африці», – зазначив міністр.

Дипломат нагадав, що утвердження в ролі гаранта світової продовольчої безпеки жодним чином не повинно впливати на продовольчий баланс всередині нашої держави. Оскільки, за оцінками експертів, національним запасам продовольства нічого не загрожує, загроз ані для експорту, ані для внутрішнього споживання немає.

Комітет зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН було засновано у 1974 році. У Комітеті обговорюються питання продовольчої безпеки та харчування на глобальному рівні.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Рада затвердила закон про ветеринарну медицину та благополуччя тварин.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також