Новини / Рослинництво     22 травня 2020 14:56

Прогноз валового збору зерна в Україні знижено на 10% – мінекономрозвитку

За прогнозом міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, валовий збір зерна у цьому році складе не більше 68 млн тон

В України очікується зниження виробництва зерна на 10% у порівнянні із обсягами 2019/2020 маркетингового року. Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

За словами очільника міністерства валовий збір зернових і зернобобових у поточному році становитиме 65-68 млн т. При цьому Ігор Петрашко зауважив, що продовольчої безпеці країни нічого не загрожує. Але, хоча в цілому в Україні ситуація із посівами стабільна та контрольована, окремі райони країни постраждали від посухи дуже сильно.

Дійсно, за інформацією голови Одеської ОДА Максима Куцого, яку він нещодавно оприлюднив на своїй сторінці facebook, у 2020/2021 маркетинговому році валовий збір зернових і зернобобових культур у регіоні впаде на 68% у порівнянні із показником поточного сільськогосподарського сезону.

Прогнозується, що його обсяг складе 1,2 млн т. Максим Куций каже, що озимі загинули на площі розміром 0,5 млн га, що складає більше, ніж половину усіх посівних площ в Одеській області.

Читайте: У Верховній Раді пропонують виплатити фермерам 1,5 млрд грн 

Крім того, майже усі агропідприємства Бессарабії – практично банкрути. ОДА звернулась до банків з проханням піти на зустріч підприємцям та відтермінувати погашення кредитів або передивитись їх умови.

Зазначимо, що згідно зведених даних Міжнародній ради по зерну (International Grains Council, IGC) на початок травня, у 2020/2021 МР Україна збере 70, 2 млн т. збіжжя. Це мінус 7,3% від обсягів виробництва у 2019/2020 МР.

При цьому у більш ранніх, квітневих прогнозах IGC припускалось, що валовий збір зернових в Україні впаде по результатам прийдешнього сільгоспсезону до позначки 71,4 млн т. Іншими словами, за місяць світова експертиза знизила очікування по Україні на 1,2 млн т. Вочевидь, наступний український прогноз Міжнародної ради по зерну теж зазнає значних корегувань.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про зниження прогнозу врожаю зернових в РФ.

Читайте також