Новини    13 березня 2018 17:51

Ціни на картоплю залишаться без змін через високу пропозицію


Виробники картоплі щороку скорочують виробничі площі і сподіваються на зростання ціни, але поточний сезон, як і попередні три, скоріше за все стане черговим розчаруванням для українських фермерів. Про це повідомляє портал «Інфо-Шувар» з посиланням на виконавчого директора Української асоціації виробників картоплі Оксану Руженкову.

«Ми не очікуємо суттєвих змін на ринку картоплі до кінця сезону, ціни на продукцію скоріше за все лишатимуться на відносно низькому рівні через велику пропозицію. Річ у тім, що в серпні та вересні картоплю за безцінь активно скуповували перекупники і самостійно закладали на тривале зберігання. Вони теж розраховували, що ціни взимку почнуть зростати, тому що комерційні виробники не роблять особливої ставки на продажі на свіжому ринку, орієнтуючись здебільшого на супермаркети та ймовірний експорт. Дива не сталось, тому, вже в березні ці «бізнесмени» почнуть розпродавати наявні обсяги. Враховуючи це, а також невисоку якість картоплі в цьому сезоні ми хотіли б, але не можемо прогнозувати більш високі ціни», – заявила вона.

Згідно інформації, через незадовільні фінансові результати кількох сезонів поспіль, скорочується кількість виробників картоплі. З бізнесу йдуть перш за все непрофесійні господарства, які так і не навчились отримувати задовільну врожайність і, відповідно, конкурентну собівартість, яка б дозволяла заробляти навіть за умов відносно невисокої ринкової ціни. Справжні професіонали теж скорочують площі, але роблять акцент на збільшенні врожайності та  паралельно інвестують в передпродажну доробку продукції та розширення сезону реалізації.

«Збільшення площ ранньої картоплі – це вже сталий тренд. Дійсно, сьогодні Південь – це хіба що не єдиний регіон країни де площі під картоплею зростають. Виробників не лякають конкуренція із Єгиптом та перепони, пов’язані із експортом», – заявила Оксана Руженкова.

За інформацією УАВК, більшість господарств сьогодні пропонують картоплю по 4,0-4,5 грн за кілограм, картопля екстра-класу на мережі супермаркетів продається майже в 1,5 рази дорожче по 6,0-8,0 грн за кілограм. Перекупники активно скуповують найдешевшу пропозицію та оперативно постачають її на оптові ринки. Триває експорт до Молдови та Грузії , але обсяги поставок невеликі і на внутрішні ціни не впливають.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...