Новини / Рослинництво     24 листопада 2020 09:18

Ціна соняшника може перевищити 20 000 грн за 1 тонну

Українські фермери не поспішають продавати врожай цієї олійної культури

На вітчизняному ринку соняшника склалася унікальна для останніх років ситуація, коли ціна на збіжжя тривалий час зростає, сягаючи вражаючих позначок. Так, впродовж останніх 10 днів вартість 1 тонни соняшника збільшилася на $50. Сьогодні ця продукція торгується по $650/т, себто більше ніж 18 000 гривень, повідомляє Agritel.

Таке становище не може не тішити українських агровиробників. Надто ж враховуючи досвід минулого сезону, коли вирощений урожай квітки сонця часом доводилося збувати по 4000–5000 гривень за тонну.

Читайте: Чого хочуть американські фермери від Джо Байдена

Натомість цьогоріч вітчизняні фермери утримують товар при собі до останнього, сподіваючись, що ціна перетне позначку 20 000 гривень за 1 тонну. Таким очікуванням сприяє і зростаюча ціна на соняшникову олію, що сягає $1100/т на умовах FOB Одеса. Фактично із середини літа 2020 року олія подорожчала у півтора раза. У свою чергу соняшниковий шрот — на 40%.

Нагадаємо, що таке стрімке підвищення ціни на соняшник та продукти його переробки багато в чому спричинено істотним зниженням урожайності цієї культури в Україні та сусідніх країнах внаслідок несприятливих погодних умов.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також