Новини / Аналітика     20 листопада 2019 11:58

Ціна на українську кукурудзу: Grain Trade прогнозує підвищення в грудні

Ціну на українську кукурудзу зможуть підтримати активний експорт і погодний фактор. Наразі опади перешкоджають збиранню врожаю у Франції і США, що може призвести до втрат виробництва або погіршення якості зернової в цих країнах.

Про це повідомляє на своєму сайті Grain Trade.

Аналітики вважають, що активний експорт кукурудзи з України на тлі зниження пропозицій у грудні та січні може зумовити підвищення ціни на цю продукцію.

Відзначено, що за тиждень експорт кукурудзи з України зріс удвічі. Від початку сезону на зовнішній ринок поставлено 5,81 млн т зернової, що на 1,92 млн т більше за відповідний минулорічний показник.

Через затримку збирання врожаю у Франції, зумовлену опадами, ЄС активніше, ніж торік, імпортує кукурудзу (обсяги імпорту перевищують минулорічний показник на 14%). Тож наразі Україна нарощує постачання кукурудзи до Євросоюзу.

Експерти відзначають, що ринок американської кукурудзи «залишається під тиском низького попиту на тлі активного експорту кукурудзи з Бразилії й України та затримки збирання врожаю у Франції і США».

У США станом на 17 листопада кукурудзу зібрано на 76% площ, що на 13% менше, ніж торік. При цьому в деяких штатах виникла критична ситуація: зокрема в Північній Дакоті обмолочено лише 23% площ, у Мічигані – 39%, у Вісконсині – 44%. За прогнозами, наступні 7–10 днів опади затримуватимуть збирання врожаю у США.

На тлі цих чинників склалася така ситуація з цінами:

«Ціни пропозицій української кукурудзи зросли до $170/т FOB, тоді як ціни попиту залишаються на рівні $165–166/т FOB для грудневих поставок. У портах закупівельна ціна залишається на рівні $154–156/т або 4450–4500 грн/т, однак більшість терміналів не приймає зерно через відсутність вільних ємностей».

Landlord раніше повідомляв про те, що Міжнародна рада із зерна (International Grains Council, IGC), аналізуючи динаміку ринку щодо основних зернових культур, відзначила зміцнення світових цін на збіжжя.

Читайте також